Glinki kosmetyczne do pielęgnacji

Glinki kosmetyczne do pielęgnacji
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Od kilku lat dużą popularnością na polskim rynku kosmetycznym cieszą się glinki kosmetyczne. Glinka to po prostu kolorowy proszek (swoją barwę zawdzięcza zawartym w niej minerałom), który rozrabia się z wodą, płynem micelarnym czy tonikiem, uzyskując maseczkę gotową do nałożenia na twarz. Niekiedy glinkę w jej naturalnej, sypkiej postaci wsypuje się do wanny, dodając ją do kąpieli, w celu pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale i całego ciała. Na czym polega fenomen glinek kosmetycznych? Po pierwsze są to specyfiki bardzo naturalne, bogate w potrzebne naszej skórze minerały. Po drugie, istnieje bardzo wiele rodzajów glinek kosmetycznych, co sprawia, że posiadaczka każdego typu cery znajdzie dla siebie glinkę, która będzie idealnie pielęgnowała jej skórę. Po trzecie, glinki kosmetyczne bardzo łatwo nabyć w pierwszej lepszej aptece czy drogerii, w postaci proszku, albo gotowej maseczki…

Rodzaje najpopularniejszych glinek kosmetycznych

Zanim zdecydujemy się na zakup glinki kosmetycznej, warto poznać właściwości każdego z jej rodzajów, aby dopasować określoną glinkę do potrzeb naszej cery:

Glinka zielona

Najczęściej stosowana w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, trądzikowej – jednym słowem – cery problematycznej. Zielona glinka ma silne właściwości antybakteryjne, odkażające, przeciwzapalne, regenerujące. Odkazi ona naszą cerę, usunie z niej nadmiar sebum, poprawiając pracę gruczołów łojowych. Glinka ta nada się również do pielęgnacji cery zmęczonej, poszarzałej, ponieważ ma ona duże zdolności rewitalizujące. Stosowana na całe ciało wygładzi je, a nawet wyszczupli!

Glinka czerwona

Swoją barwę zawdzięcza dużej zawartości żelaza. To kolejna glinka polecana cerze tłustej i mieszanej, ale również wrażliwej, czy ze skłonnością do trądziku różowatego. Jeśli cierpimy na pękające naczynka, ta glinka to dla nas idealny wybór, uszczelnia ona bowiem naczynia krwionośne. Jeśli mamy skłonności do alergii, ten rodzaj glinki nie powinien nam zaszkodzić. Podsumowując: działanie glinki czerwonej zbliżone jest do działania glinki zielonej, z tą małą różnicą, że glinka czerwona działa łagodniej.

Glinka biała

To glinka bardzo uniwersalna – nada się dla każdego typy cery. Działa łagodnie, najlepiej sprawdzi się w przypadku cery suchej, lub kiedy oczekujemy działania przeciwzmarszczkowego. Oczyszcza cerę, przyspiesza jej procesy naprawcze, zwęża pory i rozszerzone naczynka. Do tego wygładza i rozświetla skórę.

Glinka różowa

Jako że stanowi mieszaninę glinki czerwonej i białej, łączy ona niejako właściwości obu tych glinek. To prawdziwa bomba minerałów! Z jednej strony łagodzi i koi cerę wrażliwą, z drugiej posiada właściwości antyseptyczne. To glinka idealna dla alergików i posiadaczek skóry wrażliwej i problemowej.

Glinka żółta

Złuszcza martwy naskórek, absorbuje nadmiar sebum, oczyszcza cerę. Ale i odżywia ją, rozświetla i nadaje jej zdrowszy, wypoczęty wygląd. To glinka idealna do cery zmęczonej, poszarzałej lub dojrzałej.

Inne, mniej popularne glinki kosmetyczne to między innymi:

Glinka błękitna

Bardzo uniwersalna. Idealna dla skóry trądzikowej, atopowej czy dotkniętej łuszczycą. Wnika głęboko w skórę, matowi ją, odkaża, złuszcza zrogowaciały naskórek. Stosowana na inne partie ciała wykazuje właściwości antycellulitowe.

Glinka ghassoul

Znana również jako glinka marokańska. Polecana posiadaczkom cery tłustej i mieszanej, jako że wykazuje właściwości antybakteryjne, odkażające, redukujące wydzielanie sebum. Nałożona na skórę głowy pomaga w walce z przetłuszczającymi się włosami.

Glinka „Fullers Earth”

Jest to glinka mało popularna, ale bardzo interesująca ze względu na swoje właściwości. Bardzo bogata w minerały, ma jak większość glinek działanie antyseptyczne i matujące, ale co ciekawe – stosowana regularnie wybiela skórę. W związku z tym jest to glinka idealna dla osób, które walczą z bliznami potrądzikowymi jak i innymi przebarwieniami i zaczerwienieniami na twarzy.

Glinka z kanadyjskiego lodowca

To glinka stworzona do każdego typu cery ze względu na swoje bardzo delikatne działanie. Poprawia koloryt skóry, nawilża i koi naszą cerę.

Pomimo wielkiego zróżnicowania wśród glinek kosmetycznych, wszystkie je łączy sposób ich aplikacji na skórę. Nie powinno się do tego używać metalowych narzędzi. Po nałożeniu glinki na twarz, należy co jakiś czas zwilżyć wierzchnią warstwę maseczki wodą, nie można bowiem dopuścić do tego, żeby glinka wyschła nam na twarzy!

Źródło: https://medikapoland.pl/

Glinki kosmetyczne do pielęgnacji written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*