Odkwaszanie organizmu – jak stwierdzić, że jest nam potrzebne?

Odkwaszanie organizmu
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Alkalizowanie organizmu oznacza po prostu zmniejszenie jego kwasowości, a można to osiągnąć poprzez spożywanie odpowiedniego rodzaju pokarmów. Istnieje wiele korzyści płynących z alkalizowania organizmu. Alkalizacja organizmu często skutkuje większą ilością spokojnego snu, wzrostem energii i redukcją wagi. Alkalizowanie organizmu sprzyja również czujności umysłowej, poprawia pamięć, generuje zdrowsze tkanki, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie komórek, wspiera serce i zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych oraz degeneracji mięśni. Jak sprawdzić, czy nasz organizm jest zakwaszony i potrzebuje alkalizacji? Podpowiadamy. 

Zakwaszenie może być niebezpieczne dla każdego z nas, jednak w ciąży może mieć poważne konsekwencje. Warto więc regularnie wykonywać badania, aby zadbać o siebie w jak najlepszy sposób. Regularne badania i wizyty u lekarza mogą zapobiec wielu niebezpiecznym skutkom.

Pamiętaj, aby wybierając lekarza kierować się nie tylko wyglądem gabinetu, ale także profesjonalizmem lekarza oraz opiniami pacjentów. Profesjonalny gabinet lekarski wyposażony jest w najwyższej jakości narzędzia i akcesoria medyczne, takie jak: parawan teleskopowy, monitor tętna płodu. Znajdziesz tu również profesjonalny elektrostymulator mięśni.

Zakwaszenie organizmu – objawy

Objawy zakwaszenie organizmu są znane – to powszechne dolegliwości, które możesz w prosty sposób zredukować za pomocą właściwej diety. W procesie odkwaszania organizmu pomocne będą:

  • cytryny,
  • zioła,
  • specjalne preparaty.

Co działa najskuteczniej? Jak skutecznie odkwasić organizm?

Zakwaszenie organizmu nie jest mitem i występuje bardzo często. Mimo tego, że nasz organizm jest wyposażony w mechanizmy, które radzą sobie z nadmiernym powstawaniem kwasów, ich możliwości w końcu się wyczerpują, czego skutkiem może być nawet pogorszenie jakości życia.

Korzyści płynące z diety alkalizującej zaczynają się sumować. Badania wykazały, że spożywanie większej ilości pokarmów alkalizujących może:

  • korzystnie wpłynąć na zdrowie kości
  • zmniejszyć utratę mięśni
  • łagodzić choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie i udar mózgu
  • poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego
  • poprawić pamięć i zdolności poznawcze

A co najlepsze, pokarmy alkalizujące są często tanie i łatwe do znalezienia.

Dlaczego warto stosować dietę alkalizującą?

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka ważne jest, aby nasze ciało utrzymywało pH krwi na poziomie około 7,4. W skali pH jest to odczyn lekko zasadowy. Jednym z głównych sposobów, w jaki nasze ciała utrzymują wewnętrzne pH, są nerki. To one odfiltrowują nadmiar kwasów w naszym organizmie i wydalają je z moczem.

Problem zaczyna się, gdy spożywamy zbyt wiele pokarmów kwasotwórczych. Nerki nie zawsze mogą nadążyć z usuwaniem kwasowych odpadów z tych pokarmów, powodując gromadzenie się kwasów w naszych tkankach.

Badania wykazały, że jeśli to kwaśne przeciążenie staje się chroniczne, może prowadzić do różnych schorzeń. Niektóre z nich to kamica nerkowa, zmniejszona gęstość kości, degradacja mięśni i możliwy związek z rozwojem zapalenia stawów, cukrzycy i raka.  \

Wykazano, że po spożyciu pokarmów o wysokim PRAL, pH moczu i śliny często staje się niższe lub bardziej kwaśne. Natomiast pokarmy o niskim PRAL podnoszą pH moczu i śliny, czyniąc je bardziej zasadowymi. Nie jest to idealny pomiar, ale może stanowić użyteczną ogólną wskazówkę, jak dany pokarm wpływa na Twój organizm.

Idea diety odkwaszającej narodziła się o wiele wcześniej, jednak to właśnie dziś, gdy dużą wagę przykładamy do naszego zdrowia, stała się ona tak popularna.

Odkwaszanie organizmu – jak stwierdzić, że jest nam potrzebne? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*