Wrastające paznokcie – koszmarny problem

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

Wrastające paznokcie są dla nas prawdziwym utrapieniem. Przede wszystkim bolą i utrudniają chodzenie. To niestety jednak nie wszystko – tworzący się stan zapalny, wydzielająca się ropa czy krew połączone z niezbyt czystym środowiskiem stóp to wprost idealne miejsce dla rozwoju wszelkich bakterii. Jak zatem zlikwidować problem wrastającego paznokcia tak, aby nie doprowadzić do prawdziwej tragedii?

Przyczyny powstania wrastającego paznokcia

Przede wszystkim warto jednak się zastanowić, jakie są przyczyny tej przykrej dolegliwości. Otóż najczęstszą z nich jest oczywiście nieprawidłowe obcinanie paznokci. To jednak nie wszystko. Wrastający paznokieć może być także efektem przeróżnych deformacji ortopedycznych, uwarunkowań genetycznych, nieprawidłowo przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych, nadmiernej potliwości czy też suchości stóp a także noszeniem niewygodnego obuwia.

Podolog – na ratunek wrastającym paznokciom

Leczenie wrastającego paznokcia często próbujemy wykonać sami. W tym celu zmiękczamy skórki, obcinamy głęboko paznokieć…Te metody niestety mogą jedynie pogorszyć nasz stan. Zdecydowanie lepiej jest udać się do profesjonalisty, czyli do podologa. Któż to jest? Otóż podolog to lekarz zajmujący się wyłącznie dolegliwościami stóp. Jak go znaleźć? Najprościej jest skorzystać z szybkiej i łatwej w obsłudze wyszukiwarki podolodzy.pl!

Metody leczenia wrastających paznokci

A jakie metody może zaproponować nam profesjonalista? Dzisiaj w leczeniu wrastającego paznokcia dominują dwie terapie. Pierwsza to klamry ortodoksyjne. Tu korygujemy wzrost paznokcia. Metoda ta jest bezbolesna i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Drugą terapią są kostki Arkady. Zabieg ten trwa około 40 min a jego efektem jest piękny, prosty, zrekonstruowany paznokieć.

Profilaktyka wrastających paznokci

Skoro najczęstszą przyczyną wrastających paznokci jest właśnie nieprawidłowe obcinanie ich, to warto wiedzieć, w jaki sposób należy robić to prawidłowo, by nie spowodować wystąpienia u siebie tego przykrego problemu. Otóż przede wszystkim obcinać paznokcie powinnyśmy precyzyjnie, po odpowiednim namoczeniu i na prosto.

Wrastające paznokcie – koszmarny problem written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3.5/5 - 2oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*