Czy bóle głowy mogą wynikać z problemów z kręgosłupem?

Czy bóle głowy mogą wynikać z problemów z kręgosłupem?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Przyczyny bólu głowy są bardzo zróżnicowane i liczne. Przewlekłe, nasilone bóle głowy powinny zostać skonsultowane z lekarzem, który zdiagnozuje przyczynę dyskomfortu. Jedną z przyczyn bólu głowy mogą być problemy z kręgosłupem, które objawiają się bólem tylnej strony głowy, promieniującym od szyi oraz bólem kręgosłupa w odcinku szyjnym. Bóle migrenowe, pojawiające się od kręgosłupa spowodowane są najczęściej stresem, siedzącym trybem życia lub zmianami anatomicznymi w budowie kręgosłupa na odcinku szyjnym. Kręgi, ułożone nieprawidłowo są przyczyną dolegliwości bólowych, pojawiających się w wyniku przeciążenia mięśni i więzadeł, łączących kręgi ze skórą. Tkanka, otaczająca te połączenia jest niezwykle narażona na nieprawidłowe ruchy elementów. Jakie są sposoby na zmniejszenie dolegliwości?

Skuteczna rehabilitacja na odkręgosłupowe bóle głowy

W przypadku bólu głowy, występującego z przyczyn odkręgosłupowych, należy udać się do specjalisty, który zaleci skuteczne metody przeciwdziałania trudnościom. Skutecznym sposobem walki z bólami tylnej części głowy, dochodzącymi z kręgosłupa, jest fizjoterapia. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, oraz zabiegom rehabilitacyjnym, ból głowy ustąpi. Ruch, stymulujący odpowiednią pozycję narządu ruchu wpływa na ograniczenie bólu głowy, natomiast sama fizjoterapia posiada funkcję relaksacyjną, co przyczynia się do eliminacji skutków stresu, takich jak bóle głowy. Fizjoterapeuta po studiach jest specjalistą, który samodzielnie może decydować o doborze odpowiednich metod rehabilitacyjnych, wpływających na ograniczenie bólu.

Jakie zmiany mogą powodować bóle?

Zmiany w ułożeniu kręgów, spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa w odcinku szyjnym mogą być przyczyną bólu głowy. Lordoza szyjna, która rozwija się u niemowląt podczas podnoszenia głowy z pozycji leżącej na brzuchu również może bezpośrednio wpływać na dolegliwości. Związana z nią jest również lordoza lędźwiowa i kifoza piersiowa, które pośrednio wpływają na ból głowy od odcinka szyjnego. Nieprawidłowe ułożenie kręgów oraz przeciążenie mięśni, związanych z wytężoną pracą przy zmienionej budowie kręgosłupa mogą być przyczyną dolegliwości, na które rehabilitacja wpłynie pozytywnie i skutecznie. Odpowiednio dobrane metody, stosowane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę mogą wspomóc pracę kręgosłupa, powodując mniej intensywne i rzadziej występujące bóle kręgosłupa. Spowodowane zmianami kręgosłupowymi bóle głowy można redukować poprzez ćwiczenia, usprawniające prace mięśni oraz rozluźniające napięcie w ich obrębie. Zdecydowanie skutecznie działają zabiegi rehabilitacyjne na dolegliwości u osób w każdym wieku, usprawniając poruszanie się i eliminujące bóle.

Czy bóle głowy mogą wynikać z problemów z kręgosłupem? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*