Jak dobierać właściwe poduszki ortopedyczne?

poduszki ortopedyczne
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne jest dbanie o kondycję kręgosłupa. Ze względu na to, rosnącą popularnością cieszą się poduszki ortopedyczne. Dzięki specjalnemu profilowaniu zapewniają zdrowe ułożenie ciała podczas snu. Umożliwia to odciążenie kręgosłupa zarówno po pracy fizycznej, jak i czasie spędzonym za biurkiem. Jak dobrać poduszkę odpowiednią dla siebie?

Dla kogo poduszka ortopedyczna

Produkty z tej kategorii przeznaczone do spania zapewniają optymalne ułożenie szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Dzięki temu, mięśnie wpływające na utrzymanie prawidłowej postawy mogą odpocząć w godzinach nocnych. Odpowiednie do odpoczynku warunki wpływają również korzystnie na krążenie krwi w tym obszarze ciała. Stosowanie dopasowanych poduszek ortopedycznych zalecane jest osobom, które zauważają wady odcinka szyjnego. Może to być zwiększający się poziom pochylenia głowy ku przodowi. Wskazaniem do zdecydowania się na taki element jest również odczuwanie sztywności, bólu lub mrowienia. Objawy mogą nasilać się w ciągu dnia lub występować sporadycznie. Poduszki ortopedyczne będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które budzą się z napięciami w okolicach karku i ramion. Warto również stosować je profilaktycznie.

Dopasowanie do pozycji w czasie snu

Aby akcesorium dobrze spełniało swoje zadanie, należy dopasować je do ułożenia ciała. W czasie snu przyjmuje się różne pozycje i właśnie to powinno się wziąć pod uwagę. Dla osób mających tendencję do leżenia na boku, dobrym wyborem będzie poduszka z dodatkowym wałkiem. Wypełnienie przestrzeni między barkiem a głową zapewni naturalne ułożenie kręgosłupa. Śpiący na plecach powinni zdecydować się na poduszki ortopedyczne ze specjalnym wycięciem. Takie modele są niższe i umożliwiają stabilne utrzymanie głowy w pożądanej pozycji. Do spania na brzuchu zaleca się płaskie poduszki z odpowiednimi profilowaniami. Wiele z nich występuje w kształcie przypominającym gwiazdę. Niektóre wyposażone są w specjalną przestrzeń, w której można umieścić rękę.

Poszukując ortopedycznych poduszek warto zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej wykorzystywanymi są pianka poliuretanowa i termoplastyczna. Różnią się między innymi sposobem odkształcania. Oba materiały odpowiednio spełniają swoje zadanie, a ich dobór należy uzależnić od osobistego zapotrzebowania. Wybierając akcesoria mające zapewnić zdrowy sen warto decydować się na pewne i sprawdzone produkty. Oferty profesjonalnych sklepów umożliwią znalezienie poduszek odpowiednich dla każdego.

Jak dobierać właściwe poduszki ortopedyczne? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*