Kosmetyki do włosów

[Głosów:2    Średnia:5/5]

W dzisiejszym artykule opiszemy Kosmetyki do włosów. Podpowiemy, jakie one powinny mieć skład, jakie są dobre dla różnych rodzajów poszczególnych włosów.

Jak wiadomo, szampon jest środkiem czyszczącym nasze włosy, Niektórzy przy wyborze szamponu patrzą na opakowanie czy cenę jednak to nie jest odpowiedni wybór. Przy wyborze powinniśmy zastanowić się czego oczekujemy od szamponu. Jeśli mamy suche włosy to powinniśmy się skupić na produktach o działaniu nawilżającym, jeśli mamy cienkie włosy to na produktach zwiększających objętość. Więc jakie składniki powinny zawierać dobre kosmetyki do włosów? Powinny one zawierać aloes, ceramidy, filtry UV, glicerynę, kolagen, masło karite, minerały pochodzenia morskiego, olejki z awokado czy jajoba, prowitaminę B5, witaminę A inna nazwa to retinol oraz witaminę E. Tych składników jest trochę dużo, jednak każdy z nich ma bardzo dobry wpływ na nasze włosy.
Aloes pobudza nasze cebulki do wzrostu, poddaje je procesowi regeneracji. Dodatkowo ma działanie przeciwłupieżowe i wzmacniające.

Ceramidy chronią skórę głowy i włosów przed działaniem szkodliwych czynników pochodzenia zewnętrznego. Gliceryna ma działonie nawilżające in nadaje elastyczności. Kolagen nadaje sprężystości oraz nawilża. Masło karite służy do tego, aby włosy się nie łamały, nawilża je.

Olejki nadają połysk oraz chronią przed działaniem promieni słonecznych. Prowitamina B5 zapobiega rozdwajaniu końcówek, zmniejsza podrażnienia i stany zapalne oraz ułatwia rozczesywanie. Retinol zapobiega wypadaniu włosów a witamina E przedłuża kolor włosów farbowanych. Jak widać składniki te mają bardzo pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów, warto zwracać na nie uwagę przy kupowaniu kosmetyków do włosów. Tak naprawdę nie ma co zwracać za bardzo uwagi na cenę, ponieważ niektóre drogie kosmetyki nie zawierają odpowiednich składników, tak samo jest z mniejszymi cenami. Przy zakupie jakichkolwiek kosmetyków do włosów należy zwracać uwagę na skład podany powyżej. A jakich substancji warto unikać ? Bo skoro są substancje które mają pozytywny wpływ to są również takie które maja negatywny wpływ. Należą do nich takie substancje takie jak:

paraben, SLS, SLES, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DIMETHICONE, PARFUM, PEG/PPG oraz PROPYLENE GLYCOL/XYLENE GLYCOL. Jednak każdy z nas ma różne rodzaje włosów i do nich należy dobrać odpowiednie kosmetyki, aby pozbyć się danych problemów. Ale nie tylko kosmetyki są nie odłącznym elementem pielęgnacji naszych włosów, należy również dbać o zbilansowana dietę. Zwróćmy więc większa uwagą przy wyborze kosmetyków do włosów.

Więcej zakupowych inspiracji szukaj na https://www.brasty.pl/

Kosmetyki do włosów written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*