Próchnica – jak jej uniknąć?

Próchnica - jak jej uniknąć?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Nikt nie lubi chodzić do dentysty, jednak profilaktyka jest bardzo ważna i warto odwiedzać gabinet stomatologiczny regularnie. Próchnica to choroba przewlekła, która dotyczy około 90% ludzi na całym świecie. Powoduje uszkodzenie tkanek zębów, co ma bezpośredni związek z nadmiernym gromadzeniem się bakterii w jamie ustnej. Próchnicy nie warto bagatelizować, warto wiedzieć, że można jej uniknąć.

Przyczyny powstawania próchnicy

Główną przyczyną próchnicy jest płytka bakteryjna nazębna, która przywiera do zębów. Wpływ na powstawanie próchnicy mogą mieć uwarunkowania genetyczne, ale również takie czynniki jak niewłaściwa dieta uboga w witaminy i niektóre makroelementy, a także brak właściwe higieny jamy ustnej.

Jak można chronić się przed próchnicą?

Przede wszystkim trzeba regularnie odwiedzać gabinet dentysty W Gdyni, profilaktyka jest bardzo ważna, także raz na rok lub pół roku w zależności od indywidualnych potrzeb, warto wybrać się do stomatologa. Dentysta w Gdyni zazwyczaj oferuje takie wizyty kontrole bezpłatnie, także wystarczy umówić się na wizytę i przyjść. Regularne usuwanie kamienia nazębnego, dokładne czyszczenie zębów z pewnością pozytywnie wpłynie na ich stan. Bardzo ważną kwestią jest częste szczotkowanie zębów. Dentysta może doradzić, jakie używać szczoteczki oraz pasty do zębów, aby czyszczenie było skuteczniejsze. Obecnie dużą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne z okrągłymi główkami, które najprawdopodobniej dużo lepiej czyszczą zęby, niż zwykłe szczotki manualne.

Warto również zadbać o swoją dietę, należy unikać słodyczy, twardych pokarmów oraz słodzonych, gazowanych napojów. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że stan uzębienia ma bardzo duży wpływ na to, jak funkcjonuje cały nasz organizm. Jeżeli powstanie stan zapalny zęba, może on przenieść się na inne części ciała, co jest bardzo niebezpieczne. Dobry gdynia dentysta to podstawa, wybierzmy takiej specjalistę, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Powinien mieć przede wszystkim odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w leczeniu zębów, nawet trudnych przypadków.

Próchnica – jak jej uniknąć? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*