Profesjonalne buty dla medyków i nie tylko – jakie powinny mieć cechy?

Profesjonalne buty dla medyków
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Praca lekarzy czy pielęgniarek polega na wielogodzinnym staniu i chodzeniu po twardych płaskich powierzchniach. Taki tryb pracy jest wymagany oczywiście także w wielu innych zawodach. Aby znieść jego wyzwania warto wyposażyć się w profesjonalne obuwie zdrowotne, które zwiększy komfort pracy i uchroni przed schorzeniami układu ruchu.

Klasyczne czy nowoczesne? Wybór obuwia profesjonalnego.

Klasyką w branży medycznej od lat są wsuwane chodaki z drewnianą podeszwą. W obecnych czasach korzystanie z takich butów wciąż jest popularne, jednak na rynku funkcjonują bardziej wygodne i zdrowsze dla nóg wersje obuwia.

Profesjonalna klasyka – wyjątkowe buty dla medyków

Pewnym przełomem na rynku profesjonalnego obuwia było wprowadzenie na rynek modelu Clog Back Guard przez markę Scholl. Wykonane w całości ze skóry klapki z dziurkowaną cholewką szybko zdobyły ogromną popularność ze względu na wygodę korzystania, którą oferowały. Z tego powodu doczekały się wielu różnej jakości kopii. Oryginalny model marki Scholl, o klasycznym designie nadal pozostaje jednak w ścisłym topie rankingów butów profesjonalnych. Producent nie ma potrzeby wprowadzania udoskonaleń wyrobu, który w stu procentach spełnia swoje zadania i jest lubiany przez klientów.

W czym tkwi tajemnica butów Clog Back Guard? Swoją wyjątkowość zawdzięczają unikalnej, opracowanej przez markę Scholl, wkładce backguard, która zapewnia odciążenie łuku podłużnego i poprzecznego stopy. Dzięki wkładce stopy nie męczą się, co ułatwia utrzymanie prawidłowej podstawy ciała podczas stania i chodzenia. Z myślą o osobach przemieszczających się po twardych podłożach, pod piętą zastosowano amortyzujący bufor, który absorbuje wstrząsy powstające podczas chodzenia. Dzięki otwartej konstrukcji oraz dziurkowanej cholewce, buty zapewniają odpowiednią wentylację, zapobiegając nadmiernemu poceniu się stóp.

Clog Back Guard

Buty zdrowotne pełne koloru – poznaj aktualny trend

Młodzi medycy, którzy lubią wyróżniać się elementami ubioru nawet w czasie pracy, z pewnością uznają model Clog Back Guard za zbyt konserwatywny i nie nawiązujący do aktualnych trendów modowych. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, dlatego też marka Scholl nie spoczęła na laurach i opracowała model Evolfex – nowoczesne buty dla medyków i innych osób pracujących na twardych, płaskich powierzchniach wewnątrz budynków. Buty Evoflex wyróżniają się unikalną kolorystyką (dostępne w kolorze fuksji z jasnozielonymi elementami) i przykuwającym wzrok designem.

Wygląd to jednak tylko dodatek do wyjątkowych, zdrowotnych właściwości butów Evoflex. Posiadają one profilowaną, wyjmowaną wkładkę, która anatomicznie dopasowuje się do kształtu stopy. Podeszwa buta ma właściwości antybakteryjne, a cały but można prać wraz z wyjmowaną wkładką w 90°C, a także sterylizować w autoklawie w 134°C. Dzięki temu buty można użytkować na salach operacyjnych.

Codzienne użytkowanie butów Evoflex jest komfortowe, dzięki antypoślizgowym właściwościom ich podeszwy oraz poduszce amortyzującej wstrząsy, umieszczonej pod piętą. Choć buty mają konstrukcję otwartą, posiadają regulowany zapiętek, który pomaga stabilizować stopę w bucie podczas chodzenia i zapobiega zsuwaniu się buta. Osoby, które wolą konstrukcję otwartą, bez zapiętka, nie muszą go demontować – wystarczy przesunąć go ku przedniej części buta.

Dlaczego warto stosować profesjonalne obuwie zdrowotne?

Na powyższe pytanie z pewnością mógłby odpowiedzieć każdy, kto po pracy w standardowych butach zdecydował się na zmianę na obuwie profesjonalne. Zdrowotne buty zapewniają prawidłowe ułożenie stopy, chroniąc przed jej deformacjami, które mogą mieć poważne skutki w dłuższej perspektywie czasowej. Medyczne wkładki amortyzują wstrząsy i drgania, przez co zmniejszają obciążenia kostek, kolan i bioder, a także niwelują generowane przez wielogodzinne stanie lub chodzenie, napięcie łydek. Skutkuje to o wiele wyższym komfortem pracy i lepszym samopoczuciem po jej zakończeniu.

Profesjonalne buty medyczne znajdziesz w ofercie sklepu https://galeriazdrowia.pl

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi , informacje o zastosowaniu, przeciwwskazaniach i rodzajach ryzyka znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

Profesjonalne buty dla medyków i nie tylko – jakie powinny mieć cechy? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*