Wkładki do butów do biegania

Wkładki do butów do biegania
[Głosów:8    Średnia:3.4/5]

Każda osoba, która uprawia jogging (profesjonalnie lub amatorsko) przywiązuje szczególną uwagę do obuwia do biegania. Zazwyczaj jest ono skrupulatnie dobrane, dobrze leży na nodze, jest lekkie i posiada specjalne amortyzatory. Biegając w odpowiednim obuwiu możemy uniknąć wielu kontuzji oraz ograniczyć ból stóp spowodowany wysiłkiem. Warto wiedzieć, że dobre obuwie to tylko połowa sukcesu – równie ważna jest wkładka. Większość popularnych firm produkujących obuwie sportowe nie przywiązuje dużej uwagi do jakości wykonania i funkcjonalności wkładki. Marki wolą skupić się na doborze najlepszych materiałów oraz na projektowaniu modnych modeli, natomiast kwestię wkładek zostawiają firmom ortopedycznym. Ubolewamy nad tym, że sprzedawcy obuwia nie informują swoich klientów o tym, że aby w pełni wykorzystać funkcjonalność i zalety obuwia należy indywidualnie dobrać odpowiednią wkładkę, najlepiej ortopedyczną. Istnieją firmy, które produkują specjalne wkładki dla biegaczy w Warszawie – naszą firma należy do tego zaszczytnego grona.

Dlaczego używanie wkładek dla biegaczy jest tak ważne?

Podczas uprawiania joggingu nasza stopa pracuje całkowicie inaczej niż podczas chodzenia. Oddziałują na nią różne siły zewnętrzne. Najistotniejsze jest to, że ulega wielu wstrząsom, które niezamortyzowane mogą doprowadzić do przeciążenia stawów lub kontuzji. Wkładki ortopedyczne dla biegaczy działają nie tylko odciążająco, ale również korekcyjnie. Poprawiają niedoskonałości ortopedyczne stóp, bioder i kręgosłupa. Specjalistyczne wkładki dla biegaczy są skonstruowane tak, by poprawić biomechanikę stawu skokowego podczas biegu. Posiadają niezbędne wcięcia i wypukłości, które ustawiają stopę w odpowiednim położeniu. Największą zaletą wkładek jest komfort, jaki przynoszą. Amortyzacja wstrząsów, wygodny materiał, przewiewność to tylko kilka kwestii, które się na to składają. Nie można nie wspomnieć o tym, że odpowiednio ułożona stopa podczas biegu bezpośrednio przenosi się na wynik np. maratonu.

Jak działa wkładka ortopedyczna dla biegaczy?

Wkładka dla biegaczy działa w dwojaki sposób. Przede wszystkim amortyzuje stopę w momencie lądowania na ziemi oraz wspomaga stopę w dynamicznym odbiciu się od ziemi. Właśnie w ten sposób osiągamy lepszy czas biegu. Organizm jest możliwie najmniej obciążony pokonywaniem kolejnych kilometrów. Wkładka dodatkowo ustawia nogi w odpowiednim pionie – stawy i kolana nie przechylają się na boki, a stopy leżą w optymalnej pozycji. Dzięki temu ograniczamy ryzyko wystąpienia kontuzji do niezbędnego minimum.

Jak dbać o wkładkę dla biegaczy, by służyła nam możliwie najdłużej?

Wkładki dla biegaczy, tak jak inne wkładki ortopedyczne, możemy używać cały czas i przekładać je z obuwia do obuwia. Ten konkretny rodzaj wkładek nie wymaga innych zabiegów higienicznych niż pozostałe modele. Wkładkę należy wyciągać z buta codziennie (najlepiej wieczorem) i zostawiać poza butem na całą noc. W ten sposób zapewniamy jej odpowiednią wentylację. Można również oczyścić wkładkę z kurzu przy pomocy szmatki lub szczoteczki albo umyć ciepłą wodą z mydłem. Tak zadbane wkładki będą w idealnym stanie przez wiele lat, nawet podczas silnej eksploatacji.

Drajmed - zakład ortopedyczny

Wkładki do butów do biegania written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3.4/5 - 8oceny użytkowników