Komputerowe badanie stóp – jak się do niego przygotować i jak często je powtarzać?

Komputerowe badanie stóp
[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na dwa najczęstsze pytania, które zadają klienci w naszym gabinecie. Jeszcze przed rozpoczęciem komputerowego badania stóp zastanawiają się, jak będzie ono przebiegać i w jaki sposób się do niego przygotować. Przebieg badania opisaliśmy w poprzednim wpisie, natomiast dzisiaj zajmiemy się kwestią przygotowania do badania.

Jak przygotować się o komputerowego badania stóp?

Komputerowe badanie stóp nie jest specjalnie wymagającym zabiegiem. Można śmiało stwierdzić, że nie wymaga specjalnego przygotowania. Pomimo tego warto zapoznać się z kilkoma kwestiami, aby badanie przebiegło sprawnie i dokładnie. Pacjent będzie stawiał stopy na przezroczystej płycie w celu wykonania fotografii. Stopy muszą być gołe – bez obuwia i skarpetek. Kształt i dynamika stóp będą obserwowane przez specjalistyczną kamerę, która zmienia obraz w sygnał cyfrowy, a następnie przekazuje do komputera. Wyniki porównywane są ze standardami i poddawane szczegółowej analizie. Następnie pacjent otrzymuje pełną dokumentację i indywidualne zalecenia.

Pacjenci, którzy opuszczają zakład ortopedyczny Drajmed z gotowymi wynikami, często zatrzymują się w drzwiach i pytają: „Jak często należy powtarzać badanie?”. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Tak naprawdę wszystko zależy od ewentualnego problemu, zastosowanego leczenia i profilaktyki. Każdy z pacjentów otrzyma indywidualną informację o terminie, w którym należy powtórzyć badanie. Zazwyczaj ma to miejsce nie częściej niż co 3-4 miesiące. Podczas kontrolnego badania stóp pacjent ponownie otrzyma wynik badania, w którym ujęte będą następujące dane:

  • sklepienie podłużne (kąt Clarke’a i wskaźnik Sztritera-Godunowa)
  • sklepienie poprzeczne (kąt piętowy Gamma, wskaźnik Wejsfloga)
  • długość stopy
  • szerokość stopy
  • kąt koślawości palucha Alfa
  • kąt koślawości palucha Beta

Pragnę dodać, że komputerowe badanie stóp w Warszawie w zakładzie ortopedycznym Drajmed trwa zaledwie od 15 minut do maksymalnie pół godziny. Bardzo dokładny i specjalistyczny wynik możemy otrzymać w tak krótkim czasie, ponieważ używamy najnowocześniejszego sprzętu i najlepszego oprogramowania.

Drajmed - zakład ortopedyczny

Komputerowe badanie stóp – jak się do niego przygotować i jak często je powtarzać? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen4.8/5 - 4oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*