Wkładki do butów – które wybrać?

Wkładki do butów - które wybrać
[Głosów:13    Średnia:3.8/5]

Po wkładki do butów do naszego zakładu przy ulicy Poznańskiej 12 w Warszawie zagląda wiele klientów. Każdy z nich boryka się z innymi problemami natury ortopedycznej. Jak myślicie, dlaczego dla każdego z nich potrafimy dobrać odpowiednią wkładkę? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Indywidualnie dopasowane wkładki do butów

Wkładki do butówOdpowiednio dobrane wkładki do butów spełniają wiele funkcji. Śmiało można powiedzieć, że odpowiadają na potrzeby konkretnej osoby, dla której zostały stworzone. Korygują ustawienie stóp, wspomagają pracę kolan i bioder, wspierają obciążony kręgosłup, korygują wady postawy i co najważniejsze… zmniejszają ból kręgosłupa i zmęczenie stóp.

Wszystkie powyższe funkcje mogą spełnić wyłącznie takie wkładki, które będą indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnej osoby. Najlepsze zatem będą te, które tworzy się w oparciu o wyniki otrzymane z komputerowej diagnostyki obciążenia stóp.

Więcej informacji dotyczących przebiegu komputerowego badania stóp znajdziesz w kolejnym artykule.

Wkładki do butów – Warszawa

Wkładka dobrana do stopyStosowanie ortopedycznych wkładek do butów to nie tylko efektywny sposób leczenia schorzeń stóp, ale również inwestycja w nasze lepsze samopoczucie. Pewien mądry człowiek kiedyś obliczył, że osoby o normalnym poziomie aktywności ruchowej (nieprowadzące siedzącego trybu życia, ani nadmiernie aktywnego) wykonują średnio od 5000 do 8000 kroków dziennie. Większość z nich posiada schorzenia natury ortopedycznej (szacuje się, że obecnie jest to ponad połowa naszego społeczeństwa). W związku z tym, nie trudno jest sobie wyobrazić jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma to, w jaki sposób chodzimy oraz to w czym chodzimy. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie większego komfortu chodzenia jest noszenie obuwia, w którego wnętrzu znajdują się indywidualnie dobrane wkładki do butów. Warszawa oferuje wiele takich miejsc, w których możemy dokonać zakupu, dlatego w naszej głowie bardzo często pojawia się pytanie: „Które miejsce wybrać?”

Właściwa diagnoza kluczem do efektywnego leczenia

Mam świadomość tego, że skoro nadal czytasz ten artykuł, to pewnie już zaznajomiłeś się z różnymi sposobami na poprawę stanu zdrowia Twoich stóp. Mniemam, że przymierzyłeś już kilka, jak nie kilkanaście par butów ortopedycznych nie wybierając żadnego konkretnego modelu. Doskonale Cię rozumiem, większość osób odwiedzających nasz sklep jest właśnie w tym samym miejscu co Ty. Niestety, na naszym rynku brakuje wysokiej jakości butów ortopedycznych, które będą wygodne, lecznicze i po prostu ładne. Większość z nich już na pierwszy rzut oka wygląda na obuwie lecznicze, a wątpię w to, by dla kogokolwiek z nas było komfortowym obnażanie się przed światem ze swoich problemów ortopedycznych. Właśnie z tego powodu wynaleziono ortopedyczne wkładki do butów.

Indywidualna wkładka do butow

Warszawa w tej kwestii ma naprawdę wiele do zaoferowania. Praktycznie w każdej dzielnicy spotkasz sklep, w którym możesz kupić ortopedyczną wkładkę do butów. Niektóre z nich oferują już gotowe wkładki, które dobieramy do rodzaju obuwia, schorzenia i rozmiaru stopy. Tego typu produktów raczej nie polecam. Stopień, w jakim mogą wyleczyć Twoje stopy jest o wiele mniejszy niż w przypadku wkładek stworzonych na indywidualne zamówienie. Na szczęście w naszym mieście znajdziesz wiele takich firm, które posiadają w swojej ofercie indywidualne wkładki do butów. Większość z nich stosuje tradycyjne metody odlewnicze. Tak, odlewnicze. Kształt Twojej stopy będzie pobrany z odlewu gipsowego. Można powiedzieć, że nie jest to zła metoda, ale czy najlepsza?

Najlepsze wkładki do butów, czyli jakie?

Jak już wcześniej wspomniałem, tylko właściwie przeprowadzona diagnoza jest kluczem do wyleczenia. Im więcej parametrów Twojej stopy uda nam się otrzymać, tym lepszą możemy stworzyć wkładkę. Sam kształt stopy coś nam mówi, ale w zasadzie niewiele. W końcu nie będziesz w tych butach stał nieruchomo. Równie ważne, a nawet ważniejsze jest to, jak Twoja stopa pracuje podczas ruchu. Takie dane możemy otrzymać, wykonując niezwykle precyzyjne badanie komputerowe. Jeżeli chcesz wiedzieć jak ono przebiega, to zapraszam tutaj, a jeżeli masz 15 minut wolnego czasu, to zapraszam do nas. Sam się przekonasz jak to robimy!

Drajmed - zakład ortopedyczny

Wkładki do butów – które wybrać? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3.8/5 - 13oceny użytkowników