Badania kierowców w kilku prostych krokach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Każdy z pragnących dostać prawo jazdy, a nawet Ci chcący przedłużyć jego termin ważności, muszą obowiązkowo przejść badania lekarskie, przeprowadzane przez wyznaczonego lekarza orzecznika. W tym miejscu zostanie przedstawione kilka kroków dotyczących ubiegania się o prawo jazdy i samych badań lekarskich. Bardziej szczegółowe informacje odnaleźć można na stronie internetowej: www.badania-kierowcow.warszawa.pl.

badania kierowców warszawa

Krok 1: Zapisz się na badanie

Zapisanie się na badanie jest dziecinnie proste. Wystarczy wybrać wolny termin i zarejestrować się. Znaczna część przychodni (patrz tu: www.badania-kierowcow.warszawa.pl) oferuje możliwość interaktywnego wyboru terminu i rejestracji u lekarza.

Krok 2: Przygotuj wszystko!

Potrzebne Ci będą następujące rzeczy: dowód osobisty, dokumentacja medyczna + wyniki badań oraz orzeczenia specjalistów (cukrzycy, epileptycy, nie wszyscy chorzy przewlekle), oraz 200 zł w gotówce. Koszt badania kierowców nie wynika z „widzimisię” lekarza lub przychodni, a ze sztywnej stawki, zaordynowanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Krok 3: Przybądź na wizytę

W trakcie wizyty trzeba będzie odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących stanu zdrowia. Następnie zostanie przeprowadzone badanie ostrości wzroku, rozróżniania kolorów, osłuchiwanie, badanie poziomu glukozy we krwi i w razie potrzeby – badanie neurologiczne. Jeśli orzecznik będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, to przed wydaniem decyzji skieruje badanego do lekarza specjalisty w celu zasięgnięcia opinii.

Krok 4: Udaj się do wydziału komunikacji

Po zdobyciu odpowiedniego orzeczenia należy udać się do wydziału komunikacji, właściwego dla miejsca zamieszkania. Jeśli składamy wniosek o pierwsze uprawnienia, to wtedy należy na podstawie orzeczenia założyć profil kierowcy. W przypadku odnawiania prawa jazdy należy przedłożyć orzeczenie, wniosek, fotografię oraz wnieść opłatę za wydanie nowego prawa jazdy (100zł + 0,50zł opłaty ewidencyjnej)

Krok 5: Uzyskaj prawo jazdy!

Badania kierowców w kilku prostych krokach! written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*