Metody leczenia wrastających paznokci

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Problem wrastających paznokci jest dość powszechnym schorzeniem stóp. Zaczyna się niewinnie od zaczerwienienia, następnie zaczyna boleć i przeszkadzać w chodzeniu. Z tą dolegliwością ciężko jest poradzić sobie samemu w domu, dlatego najlepiej udać się do specjalisty.

Wrastający paznokieć i zabieg chirurgiczny

Czy jedyną metodą leczenia wrastających paznokci jest nieprzyjemny i  bolesny zabieg chirurgiczny polegający na częściowym lub całkowitym usunięciu paznokcia? Nie dosyć, że jest on związany z bólem, problemem w chodzeniu, możliwą infekcją, to nie leczy skutecznie wrastających paznokci i problem może powrócić. Wyrastający, nowy paznokieć nadal będzie rósł tym samym torem i możliwość ponownego wrastania jest bardzo duża. Na szczęście, obecnie podolodzy dysponują kilkoma skutecznymi metodami leczenia wrastających paznokci.

Problemy ze stopami rozwiązujemy u podologa

Z wszelkimi schorzeniami stóp, ich paznokci czy skóry należy udać się do gabinetu podologicznego. Pracują tam osoby specjalizujące się w dziedzinie leczenia chorób stóp. Podolog zaradzi wszelkim odciskom, modzelom, wrastającym paznokciom czy grzybicom.

Wrastający paznokieć i co dalej?

Problem wrastającego paznokcia może dotknąć każdego. Przyczyną może być nieprawidłowo obcięty paznokieć (nie zaokrąglamy paznokci u stóp), zbyt ciasne obuwie ale również predyspozycje genetyczne. Jeśli pojawi się dyskomfort w chodzeniu, ból, zaczerwienienie, obrzęk lub ropa przy paznokciu to znaczy, że mamy problem z wrastającym paznokciem. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u podologa. Podolog, po zapoznaniu się z problemem, zaproponuje odpowiednie leczenie. Wrastający paznokieć wrocław można wyleczyć metodą Arkady, klamrą ortonyksyjną lub plastyką wałów okołopaznokciowych. Zabieg z wykorzystaniem kostki Arkady polega na odkształceniu płytki paznokcia i pokryciu jej masą akrylową. Druga opcja to założenie klamry ortonyksyjnej na wrastający paznokieć. Klamra będzie unosić paznokieć i wyznaczać odpowiedni kierunek jego wzrostu. Oba zabiegi są mało inwazyjne i przynoszą dobre efekty. Leczenie za pomocą klamry trwa dłuższy okres czasu, natomiast w przypadku kostki Arkady ulga jest niemal natychmiastowa.

Metody leczenia wrastających paznokci written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*