Co zapewnia nam rehabilitacja?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zabiegi rehabilitacyjne przeważnie kojarzą nam się ze złamaniami i zwichnięciami i niewątpliwie jest to jedna z gałęzi, w której rehabilitacja jest nieoceniona. Nie wiąże się jednak wyłącznie z tymi przykrymi przypadkami. To szereg ćwiczeń i zabiegów pozwalających zarówno na wykształcenie konkretnych umiejętności koordynacyjno-ruchowych, jak i powrót do dawnej formy po wspomnianych powyżej wypadkach. Sprawdźmy, jakie badania i zabiegi oferuje nam rehabilitacja.

Rodzaje rehabilitacji

Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym rodzajem rehabilitacji jest ortopedyczna. Rozwiązuje ona problemy związane z ludzkim układem ruchu wywołane zarówno wypadkami, jak i chorobami, czy niewłaściwym stylem życia. Istnieje wiele powodów i sytuacji poza wypadkiem i operacją, dla których warto rozważyć wybranie się na zabiegi rehabilitacyjne. Najczęściej problemy tego typu wynikają z uprawiania sportu, zmian przeciążeniowych narządów ruchu, zmian zwyrodnieniowych stawów, kości i kręgosłupa, a także z pozornie niegroźnych urazów. Do technik leczenia zaliczamy między innymi szereg prześwietleń, usztywnienia, prądy, krioterapie oraz zestawy ćwiczeń umożliwiające wzmocnienie konkretnych stawów. Dolegliwości tego typu mogą bardzo utrudniać wykonywanie podstawowych czynności, dlatego nie powinniśmy ignorować znaczenia rehabilitacji.

Sprawdź stronę: rehabilitacja Śląsk.

Równie istotną dziedziną jest rehabilitacja dziecięca. Skupia się na zapewnieniu prawidłowego rozwoju najmłodszych, a także wyeliminowanie wszelkich niedoskonałości ruchowych, takich jak chodzenie na palcach, wiotkość dziecka, asymetryczne ustawienie kończyn, jednostronna aktywność, brak aktywności normalnie występujących w danym wieku, czy nadmierne wygięcie pleców i głowy. Rehabilitacja dziecięca skupia się także na zajęciach z wykorzystaniem zmysłów, kolorów i rozmaitych zabaw do rozbudowy połączeń nerwowych w mózgu.

Rehabilitacja sportowa to coraz bardziej popularna dziedzina medycyny związana bezpośrednio z rosnącym zainteresowaniem siłownią. Niestety wiele początkujących osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo sobie szkodzą, wykonując w niepoprawny sposób cale serie ćwiczeń. Skutki mogą być opłakane, od przeciążeń, na złamaniach kończąc. Zabiegi tego typu to nie tylko odbudowywanie formy po przebytych kontuzjach, lecz także profilaktyka – kompletne treningi obwodowe poprawiające ogólną sprawność, dzięki czemu rzadziej dochodzi do urazów.

Jeżeli jesteśmy w sytuacji, w której konieczna jest rehabilitacja, wśród punktów znajduje się wiele profesjonalnych ośrodków, gdzie możemy skutecznie poradzić sobie z naszymi dolegliwościami.

Co zapewnia nam rehabilitacja? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*