Co zrobić, aby broda była piękna i gęsta

broda fot: pixabay.com
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zarost stał się niezwykle popularny u mężczyzn praktycznie w każdym wieku. Zaczynając od tych młodych, dla których być może jest to pierwszy poważny zarost, który noszą z dumą jak zdobyczne trofeum jak również pośród tych dojrzałych Panów dla których być może broda kiedyś była utrapieniem a obecnie stała się wyznacznikiem męskiej urody.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/doskonaly-srodek-na-porost-brody/

Co więc zrobić aby męska broda prezentowała się jak najbardziej okazale? Czy są metody a może preparaty, które sprawią, że rzadki i punktowy zarost stanie się gęstwiną z której każdy wprawny golibroda wyrzeźbi prawdziwe dzieło sztuki?

Otóż jest kilka sposobów oraz preparatów, które z pewnością mogą poprawić stan rzeczy.

Codzienna pielęgnacja

Na sam początek warto jest zadbać  o zwyczajną, codzienną higienę swojego zarostu. Warto do tego celu stosować specjalne kosmetyki zaczynając od mydeł na bazie olejku arganowego i specjalnej mieszanki węgla drzewnego. Takie mydło nie dość, że oczyści zarost to również sprawi, że broda będzie pachnieć świeżo i męsko. 

Kolejnym ważnym krokiem jest dbanie o to, aby każdego dnia dokładnie przeczesywać zarost zarówno wąsy jak i brodę. Należy do tego celu zaopatrzyć się grzebień o gęstym włosiu. Taki gęsty układ zębów grzebienia sprawi, że broda będzie się lepiej układać, włosy będą pobudzone a skóra twarzy również pozytywnie odczuje ten zabieg. 

Środek na porost brody

Co jednak zrobić aby zarost był bardziej bujny? Wiemy przecież, że nie każdy mężczyzna ma tak gęstą i bujną brodę jakby sobie tego życzył. Na polskim rynku kosmetyków dla mężczyzn jest obecnie spora gama produktów przeznaczonych tylko i wyłącznie do pielęgnacji i wzmocnienia zarostu. Gamę tą otwiera cała paleta różnego rodzaju olejków wzmacniających, zarówno w postaci specjalnych flakonów wyposażonych w pipety – aplikatpry, jak również specjalne serum wzmacniające i pobudzające cebulki do wzrostu włosia. Można również przyjrzeć się dokładnie kosmetykom w kremie, również na bazie arganu.

Najważniejsza jednak kwestia w całej kuracji, to cierpliwość. Trzeba pamiętać,  że gęsta broda potrzebuje czas, regularnego mycia i strzyżenia. Jeżeli damy jej czas zapewne będziemy bardziej zadowoleni z efektu.

Przeczytaj też: http://prowital.pl/kiedy-liposukcja-jest-dobrym-rozwiazaniem/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*