Czy wkładki ortopedyczne trzeba nosić przez całe życie?

Czy wkładki ortopedyczne trzeba nosić przez całe życie
[Głosów:27    Średnia:2.3/5]

Wkładki ortopedyczne pomagają wielu osobom normalnie funkcjonować, innym zwiększają komfort chodzenia. Bez względu na to, z jakiego powodu nosisz wkładki ortopedyczne, to możesz się zastanawiać, czy będziesz ich używał przez całe życie, czy tylko przez pewien okres.

Zanim odpowiemy na to pytanie, to na początek warto uświadomić sobie, czym są wkładki ortopedyczne i w jakim celu się je stosuje. W dzisiejszym artykule weźmiemy pod uwagę jedynie indywidualne wkładki ortopedyczne stworzone na podstawie komputerowego badania stóp. Takie wkładki można wykonać w dobrym sklepie ortopedycznym.

Indywidualne wkładki ortopedyczne wspomagają funkcje ruchowe stopy oraz dostosowują się do jej specyficznych wymagań. Bernie korygują zniekształcenia poprzez podparcie stępu i sklepień. Dodatkowo odciążają punkty wrażliwe, dzięki czemu utrzymują stopę w odpowiedniej pozycji. Pozycja ta nie jest wymuszona, a zdrowa i naturalna, choć zupełnie inna od tej, która występuje wtedy, gdy nie używamy odpowiednich wkładek. Nosząc indywidualne wkładki ortopedyczne, zapewniamy naszym stopom prawidłowy rozwój i komfort chodzenia. W ten sposób możemy pozbyć się problemów z kręgosłupem, bólu podczas długotrwałego stania, siedzenia lub spaceru. Odpowiednio podparta stopa angażuje do pracy inne mięśnie, które do tej pory nie były używane. W ten sposób wzmacniamy konkretne obszary stóp, czyli bezpośrednio wpływamy na stworzenie odruchu prawidłowej postawy.

Wkładki ortopedyczne do końca życia?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by indywidualne wkładki ortopedyczne nosić całe życie, jeżeli myślimy głównie o poprawie komfortu chodzenia. W kwestii typowo leczniczej warto wspomnieć, że decyzję o rezygnacji z noszenia indywidualnych wkładek ortopedycznych podejmuje się na podstawie wyników komputerowego badania stóp. Takie badanie wykonujemy za pierwszym razem, przed wyprodukowaniem indywidualnej wkładki oraz później, gdy powtarzamy je od czasu do czasu w celu skontrolowania zmian. W przypadku dzieci, komputerowe badanie stóp wykonujemy co kilka miesięcy, a u dorosłych co rok. W późniejszym okresie leczenia, gdy zmiany nie przebiegają już aż tak gwałtownie, odstęp pomiędzy kolejnymi badaniami można wydłużyć.

Czy wkładki ortopedyczne trzeba nosić przez całe życie? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen2.3/5 - 27oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*