Jakie wkładki do butów wybrać na zimę?
Zimowe miesiące to czas, w którym częściej marzniemy w stopy. Problem pojawia się zarówno w obuwiu całorocznym, jak i w wielu butach zimowych, na szczęście można sobie z nim poradzić. Wybór odpowiednich wkładek pomoże utrzymać wyższą temperaturę stóp!
Ciepłe stopy zimą
Zimą, podczas odpoczynku na zewnątrz lub w pracy, często odczuwamy dyskomfort spowodowany chłodem. Rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie odpowiedniego obuwia, ale często nie rozwiązuje to kłopotów w całości. Osoby, którym zależy na podniesieniu komfortu noszenia swojego obuwia, mogą zdecydować się na wykorzystanie cieplejszych wkładek do butów.
Obecnie większość butów posiada wkładki materiałowe lub wykonane z gąbki, które dzięki odpowiedniemu profilowaniu odpowiednio chronią stopę. Zimą warto jednak zdecydować się na dodatkowe wkładki, które podnoszą komfort noszenia obuwia.
Wkładki do butów na zimę
Filc jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o wkładki. Filcowa włóknina daje dobry efekt, a wkładki wykonane z tego materiału są tanie, a przy tym cechują się dużą wytrzymałością. Nic dziwnego, że jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Decydując się na wkładki filcowe można mieć pewność, że stopy pozostaną suche, gdyż materiał dosyć dobrze odprowadza wilgoć.
Popularnym rozwiązaniem są wkładki ocieplające z folią aluminiową. Pomiędzy warstwami materiału oraz pianki znajduje się arkusz folii aluminiowej o odpowiedniej grubości. Materiał ten znany jest ze swoich właściwości, dzięki którym może zatrzymywać ciepło. Wkładki ocieplające z folią aluminiową są cienkie, bez problemów mogą być noszone w różnych rodzajach obuwia męskiego oraz damskiego.
Na rynku dostępne są także wkładki wełniane. Owcza wełna posiada doskonałe właściwości termoizolujące, sprawdza się w każdych warunkach. Ten tradycyjny materiał ma doskonałe właściwości higroskopijne, więc nawet po długim dniu zapewnia najwyższy komfort. Wadą tego typu wkładek jest możliwość samodzielnego filcowania się wyrobów, dlatego zazwyczaj warstwa wełny umieszczana jest pomiędzy dwoma warstwami cienkiego materiału.
Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od własnych preferencji. Odpowiednie, termoizolujące wkładki warto połączyć z utrzymującymi ciepło skarpetami. Połączenie dwóch rozwiązań znacznie podniesie komfort noszenia butów jesienią i zimą, pozwalając zapomnieć o problemie zimnych stóp.
Wkładki nie zawsze są rozwiązaniem problemu. Jeśli odpowiednie wkładki nie poprawiają komfortu noszenia obuwia, to może nie one są odpowiedzialne na odczuwalny chłód? Ciepło stóp zależy finalnie także od samych butów. Modele o niskiej jakości, z bardzo cienką podeszwą i bez ocieplanej warstwy, nigdy nie będą dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę. Problem źle dobranego do warunków obuwia pojawia się bardzo często i może dotyczyć zarówno obuwia trekkingowego, jak i kaloszy. Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania na zimę, to wybierać obuwie wykonane z odpowiednich materiałów. Wkładki bowiem pomagają jedynie utrzymać ciepło, ale same go nie generują.
Artykuł został przygotowany przez firmę handlową JOL-MET, która zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem rolników w maszyny i akcesoria rolnicze oraz środki ochrony roślin.
Leave a comment