Czym zajmuje się podolog?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Czy słyszałeś już określenie podolog? Jesteś w stanie powiedzieć, czym on się zajmuje? Nazwa sama w sobie nic nam nie podpowiada, więc jeżeli nie spotkaliśmy się wcześniej z tym terminem, to skazani jesteśmy wyłącznie na własne domysły. Dziś jednak rozwiejemy wątpliwości: podolog to specjalista, zajmujący się zdrowiem naszych stóp.

Problemy ze stopami – do podologa!

Nie doceniamy naszych stóp – przez większą część roku pozostają one ukryte w butach, więc wiele osób nie przykłada należytej wagi do pielęgnacji stóp. Tymczasem zachowanie prawidłowej higieny i właściwa pielęgnacja to podstawa zdrowia naszych stóp, które każdego dnia wykonują ogromną pracę, przenosząc nas z miejsca na miejsce.

Kiedy warto wybrać się do podologa?

Przynajmniej raz w życiu każdy powinien wybrać się do podologa. Choć jest to zawód coraz powszechniejszy, a gabinety podologiczne można znaleźć w każdym większym mieście, to jednak nadal częściej wybieramy lekarza pierwszego kontaktu w razie problemów ze stopami. Tymczasem pewna grupa osób – na przykład osoby chore na cukrzycę czy choroby nowotworowe – powinny koniecznie odwiedzić podologa. Do gabinetu podologicznego wybieramy się dopiero wówczas, gdy inne metody, zwłaszcza domowe, zawiodą. Tymczasem pokazanie stóp podologowi w momencie, gdy dolegliwości są niewielkie, może znacząco skrócić czas leczenia.

Najczęstsze problemy podologiczne

Do najczęstszych problemów ze stopami można zaliczyć między innymi grzybicę stóp, tworzenie się odcisków i modzeli, a także problemy z wrastającymi paznokciami. Zwłaszcza ten ostatni problem może nam mocno utrudnić życie, jeżeli zlekceważymy początkowe objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk czy krwawienie. Uciążliwa dla nas, a także dla otoczenia, jest również grzybica stóp – nieleczona grzybica stanowi dla nas dyskomfort, jednak może powodować, że będziemy zarażać innych – zarówno domowników, jak i osoby korzystające razem z nami z pracowniczego prysznica czy sauny. Leczenie problemów ze stopami nie musi jednak trwać długo – najważniejsze jest zastosowanie odpowiednich metod leczenia, które zaproponuje podolog wrocław.

Czym zajmuje się podolog? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*