Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? Podpowiadamy!

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? Podpowiadamy!
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Depilacja laserowa wykonywana jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, które dysponują odpowiednim sprzętem. Decydują się na nią tak kobiety jak i mężczyźni, czyli wszyscy ci, którym przeszkadza nadmierne owłosienie.

Depilacja laserowa – procedura przed zabiegiem

Każdy kto chciałby wybrać się na depilację bez zapowiedzi to musi się wstrzymać. Okazuje się, bowiem że do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Mowa tu nie tylko o zapisaniu się na wizytę w wybranym salonie kosmetycznym. Przy zapisywaniu się na zabieg lub podczas tzw rozmowy kwalifikacyjnej z kosmetyczką powinno się dostać listę przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, a także zaleceń, których należy przestrzegać. Mowa tutaj np. o zakazie opalania na co najmniej trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. Taki sam czas dotyczy spożywania określonych naparów ziołowych jak i herbatek odchudzających. Dwa tygodnie natomiast to okres, który musi upłynąć od przyjęcia ostatniej dawki antybiotyku. Przed planowaną depilacja laserową należy również ograniczyć usuwanie owłosienia takimi metodami jak: depilator, wosk, pęseta, a także krem do depilacji. Wykorzystywać można, a nawet przed samym zabiegiem należy tradycyjną maszynkę do golenia. Już w gabinecie kosmetycznym osoba mająca przeprowadzić zabieg powinna sprawdzić stan skóry. Każda infekcja skórna, czy też ropna rana może wyeliminować możliwość przeprowadzenia zabiegu. Po takiej analizie kosmetyczka musi dokładnie oczyścić obszar, który ma zostać poddany depilacji. Po tej czynności można już spokojnie przejść do zabiegu.

Jak wygląda proces depilacji laserowej?

Depilacja laserowa składa się z kilku etapów. Na początku analiza skóry jak i samego włosa. Okazuje się, bowiem, że nie wszystkie typy w owłosienia tak samo reagują na laser. Następnym etapem jest oczyszczanie skóry. Kolejno kosmetyczka taka jak z https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/, przykłada do przygotowanego wcześniej miejsca głowicę lasera i wypuszcza z niej wiązkę światła. Ta przedostaje się bezpośrednio do melaniny znajdującej się we włosach. Wytwarza się zjawisko selektywnej termolizy, które oznacza całkowite zniszczenie struktur włosa. Taki zabieg powtarzany jest kilkukrotnie w określonych odstępach czasu. Po wykonaniu serii powinno się mieć spokój z niechcianymi włoskami na kilka dobrych lat. Czasem może zdarzyć się tak, że jakieś pojedyncze będą odrastały. Wówczas należy ponownie skontaktować się z osobą przeprowadzającą zabieg depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować? Podpowiadamy! written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*