Jak dbać o stopy? Ćwiczenia dla stóp

Jak dbać o stopy - Ćwiczenia dla stóp
[Głosów:8    Średnia:3.4/5]

Zadbane stopy, to nie tylko pomalowane i równo obcięte paznokcie oraz gładkie pięty. To przede wszystkim zdrowe i silne stopy, które będą nam służyć przez wiele lat. Dbanie o zdrowie stóp nie może ograniczyć się do używania wkładki do butów i podejmowania codziennej aktywności fizycznej. Każdy z nas powinien również wykonywać specjalne ćwiczenia, które usprawnią pracę stóp. Dotyczy to w szczególności tych osób, które cierpią z powodu bólu stóp lub kręgosłupa.

Poniżej przedstawię kilka prostych ćwiczeń, które usprawnią nasze stopy

Ćwiczenie nr 1

Do wykonania tego ćwiczenia będziemy potrzebować niewielkiej przestrzeni. Na początku zdejmujemy obuwie i ewentualnie skarpetki. Ćwiczenie polega na chodzeniu w koło w specyficzny sposób. Najpierw przez kilka minut chodzi się na zewnętrznej krawędzi stóp, a następnie na wewnętrznej. Możemy również wykonać chodzenie na palcach i na piętach

Ćwiczenie nr 2

Do wykonania tego ćwiczenia będziemy potrzebować 2-3 strony gazety. Kartki kładziemy na podłodze i siadamy na fotelu. Staramy się przy użyciu wyłącznie stóp zgiąć kartki tak, by powstała kula papieru.

Ćwiczenie nr 3

To ćwiczenie również wykonujemy bez obuwia i skarpetek. Należy rozrzucić po podłodze kilka różnych przedmiotów. Może to być bluzka, zabawka, piłka, widelec itp. Najważniejsze jest to, by przedmioty miały różny kształt i różną fakturę. Stajemy na podłodze i staramy się chwycić dany przedmiot palcami u stóp i podać go sobie do ręki. Tak robimy z każdym przedmiotem, aż wszystkie zostaną podniesione z podłogi.

Ćwiczenie nr 4

Do tego ćwiczenia będziemy potrzebować specjalny woreczek gimnastyczny. Taki przedmiot kupimy w większości sklepów medycznych lub sportowych. Woreczek jest mały, dość lekki i w środku posiada syntetyczne kulki. Kładziemy woreczek na podłodze i siadamy na krześle. Staramy się podnieść go jedną stopą i przekazać do drugiej. Ćwiczenie wykonujemy nawet kilkanaście razy.

Wszystkie powyższe ćwiczenia można wykonywać nawet codziennie. Polecamy je osobom w każdym wieku, również dzieciom. Zachęcamy rodziców, by ćwiczyli razem z dziećmi. Gwarantujemy świetną zabawę i zdrowie.

Jak dbać o stopy? Ćwiczenia dla stóp written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3.4/5 - 8oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*