Jak dbać o stopy zimą? Garść przydatnych wskazówek

[Głosów:1    Średnia:5/5]

To stopy są naszą podporą, dlatego należy im się chwila uwagi. Wełniane skarpetki i ciepłe buty nie zwalniają nas z tego, że skórę stóp trzeba systematycznie nawilżać i złuszczać. Jak powinna wyglądać zimowa pielęgnacja stóp?

Dbamy o włosy, paznokcie, cerę. Systematycznie pielęgnujemy dłonie. Potrafimy nawet wygospodarować czas na pielęgnację rzęs. I kiedy stosujemy olejki, kremy, balsamy i odżywki do rzęs, bardzo często zapominamy o stopach. To poważny błąd, za który możemy słono zapłacić.

Zdrowie stóp zimą

Zwłaszcza zimą stopy wymagają troskliwej pielęgnacji, ponieważ narażone są na wiele czynników szkodliwych. Przemarzają albo nadmiernie się pocą np. kiedy przez cały dzień pozostajemy w ciepłych butach. Zakryte obuwie i grube skarpety ograniczają cyrkulację powietrza, dlatego skóra stóp staje się bardziej ziemista i traci witalność. Również zimą pojawiają się najczęstsze problemy ze stopami np. grzybice, które mają idealne warunki do rozwoju. Wszystko to czeka nas, jeśli nie wprowadzimy do codziennej pielęgnacji kilku prostych zmian.

Jak dbać o stopy zimą?

Aby na wiosnę nie spoglądać w przerażeniu na przesuszone i wołające o regenerację stopy, trzeba o nie zadbać już zimą. Na początek najlepiej zmienić popularne nawyki, które czasami mogą przyczyniać się do pogarszania kondycji skóry na stopach. Od czego zacząć?

• Stóp nie należy myć w gorącej wodzie! Zbyt wysoka temperatura wzmaga pocenie się, a przez to utratę nawilżenia. Nawet zimą lepiej stosować chłodne kąpiele stóp.

• Po kąpieli lub wyjściu z basenu trzeba dokładnie osuszyć stopy! Nie należy o tym zapominać, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi grzybicy.

• Zimą warto stosować zasypki, wkładki przeciw poceniu się lub antyperspiranty do stóp. Sprawdzą się także odświeżacze do obuwia. Wszystko to zmniejszy potliwość, a wiele z tych produktów działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo, a także zapobiega nieprzyjemnym zapachom.

Pielęgnacja stóp zimą: krem + peeling

Jeśli zastanawiamy się, jak pielęgnować stopy zimą, pamiętajmy o dwóch najważniejszych kosmetykach do pielęgnacji stóp – kremie i peelingu. Codziennie po kąpieli należy stosować krem nawilżająco-regenerujący, który zmiękczy naskórek i zabezpieczy skórę przed suchością lub pękaniem. Jako że skóra w okresie zimowy zdecydowanie bardziej narasta i rogowacieje, konieczne jest też regularne ścieranie martwej warstwy naskórka np. pumeksem i peelingiem.

Jak dbać o stopy zimą? Garść przydatnych wskazówek written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*