Wszystko co powinienneś wiedzieć o stronie AptekaOTC.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

AptekaOTC.pl – tania apteka internetowa, w której można zakupić kosmetyki, suplementy i leki przez Internet. Takie rozwiązanie jest idealne dla potencjalnych pacjentów, gdyż w każdym momencie będą mogli przeczytać wszelkie informacje o danym leku oraz zakupić go taniej, niż zrobiłby to w sklepie stacjonarnym czy w tradycyjnej aptece. Czym zatem są leki OTC, jak je dawkować i jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

Tanie leki OTC i kosmetyki bez recepty

Skrót OTC pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie: „leki bez recepty” (Over The Counter Drug). Są to zatem wszystkie suplementy, kosmetyki i leki, które można zakupić w aptekach, sklepach, stacjach benzynowych czy w Internecie, bez konieczności skonsultowania się z lekarzem pierwszego kontaktu. Tanie leki OTC i kosmetyki – są stuprocentowe bezpieczne dla człowieka. Nie uzależniają, nie powodują żadnych groźnych skutków ubocznych. Można je stosować w pierwszych objawach choroby i przeziębienia.
Takie leki mają zdecydowanie mniejsze działanie niż leki, które przepisywane są przez lekarzy specjalistów i pediatrów. Dlatego też można je stosować przy różnych dolegliwościach, na przykład przy bólu głowy, brzucha, zębów, mięśni i tym podobne.

Jak stosować kupione leki przez Internet?

Na pewno żadnych leków nie można brać w ilości takiej, jaka się komuś wydaje. Lek to lek. Bez względu na to czy jest on o mocnym działaniu, czy lekkim – każdy, zastosowany w zbyt dużej dawce, może zaszkodzić. Dlatego przed każdym sięgnięciem po taki produkt, należy zapoznać się z zamieszczoną w opakowaniu ulotką, ewentualnie poprosić farmaceutę lub lekarza o poradę. Nigdy nie należy eksperymentować na własnym zdrowiu, gdyż może to jedynie spowodować jeszcze większe problemy.

Przeciwwskazania

Jak wiadomo, nie każdy lek można brać, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Leków bez recepty również. Na pewno muszą szczególną ostrożnością wykazać się kobiety w ciąży, w czasie połogu, dzieci oraz osoby starsze. Również osoby borykające się z różnymi, przewlekłymi chorobami powinny zwrócić się o poradę do swoich lekarzy prowadzących.

Należy również pamiętać, że leków OTC nie powinno przyjmować się dłużej niż pięć dni. Jeśli po takim czasie dolegliwość nie minie, trzeba skonsultować się z lekarzem i zażyć silniejsze, przepisane na receptę, leki.

Przykłady leków OTC

AptekaOTC.pl – tania apteka internetowa oferuje:

– tabletki na ból głowy i gorączkę – Aleve, Apap, Ascalcin Plus, Aspirin C, Cefalgin, Coldrex, Ibum, Ibuprom, Paracetamol, Nurofen, Naxii i wiele, wiele innych. Leki te łączy to, że są naprawdę w niskiej cenie a w ich skład wchodzi głównie paracetamol lub naproksen sodowy. Lek zwalcza bóle głowy, mięśni, zębów, stawów, bóle menstruacyjne. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

– preparaty do higieny uszu – Audidpray, Dolgit, Fonix, Otinum, Ucholek Forte, Solwax, AkusTone, Vaxol itd. W skład tych preparatów wchodzą m.in. olejki, glicerol, etanol czy woda oczyszczona. Produkty te odpowiadają za rozpuszczanie woskowiny i ułatwiają jej usunięcie. Pomagają również w leczeniu bólu przewodu słuchowego, np. wspomniany Otinum.

Wszystko co powinienneś wiedzieć o stronie AptekaOTC.pl written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*