Jak wydawać mniej na ubrania? Przewodnik oszczędnej kobiety

Jak wydawać mniej na ubrania
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zauważyłaś, że przeznaczasz zbyt dużo pieniędzy na ubrania, których potem często nawet nie nosisz? Umiejętność zarządzania domowym budżetem jest niesamowicie ważna, dlatego warto przyjrzeć się bliżej swoim nawykom zakupowym i nauczyć się oszczędzania. Poznaj kilka praktycznych porad, dzięki którym zaczniesz wydawać mniej na ubrania, a jednocześnie będziesz zadowolona z zawartości swojej garderoby.

Szukaj promocji i wyprzedaży

Jednym z najłatwiejszych sposobów na ograniczenie wydatków na ubrania bez rezygnowania z przyjemności zakupów jest szukanie dobrych okazji. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet poświęcać na to zbyt dużo czasu. Wystarczy zapisać się do newslettera sklepu stacjonarnego bądź internetowego, aby na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach. W ten sposób kupiłam na przecenie sukienkę na lato od SoItalian.pl. Od dawna szukałam niebanalnego modelu na wakacje i dzięki powiadomieniom mailowym o wyprzedaży udało mi się zaoszczędzić całkiem niezłą kwotę.

Unikaj spontanicznych zakupów

Nauczenie się robienia odzieżowych zakupów z głową może być sporym wyzwaniem. W końcu wiele kobiet nowymi ubraniami rekompensuje sobie złamane serce czy też świętuje sukcesy w życiu zawodowym. Na dodatek niekiedy ciężko nie skusić się na produkty z nowej kolekcji bądź wyprzedaży. Emocje niestety mogą być złym doradcą. Wiele ubrań kupowanych pod wpływem chwili rujnuje domowy budżet, a i tak ląduje później na dnie szafy. Warto zatem wybrać się na zakupy z konkretnym celem bądź ustalić maksymalną kwotę do wydania i np. zabrać ze sobą jedynie gotówkę.

Postaw na uniwersalność

Skutecznym sposobem na ograniczenie odzieżowych wydatków może być postawienie na ubrania o uniwersalnym charakterze. Podczas zakupów w butiku online So Italian warto zatem zwrócić uwagę na modowe klasyki, które można łączyć na wiele sposobów z różnymi elementami garderoby. Do tej kategorii można zaliczyć np. białą koszulę, małą czarną czy też gładki T-shirt. Przykładowo klasyczna czarna sukienka o prostym kroju w zależności od dodatków może sprawdzić się zarówno w biurze, jak i podczas imprezy bądź randki.

Zwróć uwagę na jakość

Wbrew pozorom tańsze ubrania nie zawsze mogą oznaczać zaoszczędzenie pieniędzy. Od ceny znacznie ważniejsza jest jakość, która decyduje o trwałości sukienki, płaszcza czy też spodni. Odzież z wysokogatunkowych tkanin może posłużyć przez dobre kilka lat. Z kolei wątpliwej jakości ubrania mogą stracić estetyczny wygląd nawet po kilku miesiącach. Przy stosunkowo niedużej różnicy w cenie to z pozoru droższy produkt może być lepszym wyborem.

Wymieniaj się ubraniami

Jeśli kobiety z grona koleżanek i rodziny noszą podobny rozmiar, to być może warto rozważyć wymianę ubrań. W ten sposób można odświeżyć garderobę bez wydawania pieniędzy. Odzież można sobie pożyczać z opcją zwrotu bądź przekazać sobie nawzajem na stałe. Ponadto w XXI wieku potencjalne koleżanki do wymiany ubrań można znaleźć w Internecie. Jeśli wybrana osoba nie mieszka w pobliżu, to należy wziąć pod uwagę koszty wysyłki.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*