Jakie buty na zimę dla dziecka będą najlepsze?

Jakie buty na zimę dla dziecka
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Jeżeli jesteś młodym rodzicem, to możesz mieć wiele wątpliwości dotyczących ubioru dziecka. O ile wybór konkretnych ubrań jest raczej prosty, o tyle z butami możesz mieć większy problem. Ubrania powinny być przede wszystkim wygodne, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, wykonane z miłych dla skóry materiałów, a w zimie również ciepłe. A jakie powinny być buty? Które buty zimowe dla dziecka będą najlepsze?

Zimowe buty dla dziecka

Zakup dobrego obuwia dla dziecka nie jest łatwy. Szczególnie wtedy, gdy nasze maleństwo już stawia pierwsze kroki, lub gdy szukamy obuwia dla przedszkolaka i ucznia. Wtedy musimy zwrócić uwagę nie tylko na dobrą izolację termiczną i ładny wygląd, ale również na wiele innych kwestii.

Po pierwsze zdrowie!

Stopy dziecka, przez kilka pierwszych lat jego życia, bardzo się zmieniają i kształtują do formy, którą będą w pewnym stopniu zachowywać w dorosłości. Jest to niezwykle ważny i kluczowy moment. Noszenie złego obuwia w dzieciństwie doprowadza do powstania problemów w przyszłości, bólu kręgosłupa, deformacji stóp, płaskostopia, niepoprawnej techniki chodzenia. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na to, czy jesteś w stanie zgiąć jego podeszwę mniej więcej w środku. Jeżeli tak, to masz do czynienia z dobrze wyprofilowanym butem i taki warto kupić. Dodatkowo zwróć uwagę na kształt obuwia. W przypadku dzieci do 4 roku życia, buty powinny sięgać za kostkę, by stabilizować pozycję stopy. Kolejna kwestia dotyczy wkładki i jest to najważniejszy aspekt dobrego i zdrowego obuwia dla dziecka. Warto zainwestować w odpowiednią wkładkę ortopedyczną, najlepiej taką, którą wykonuje się na zamówienie po przeprowadzeniu niezwykle dokładnego komputerowego badania stóp. Takie badane wykonasz w dobrym sklepie ortopedycznym i w tym samym miejscu dostaniesz odpowiednią wkładkę do obuwia. Warto wiedzieć o tym, że taki zakup szybko ci się zwróci. Wkładkę możesz przekładać z buta do buta, a tym samym za każdym razem zapewniać stopom swojego dziecka zdrowe i stabilne podparcie, które wspomaga rozwój ruchowy.

Wracając do samego obuwia, warto również zwrócić uwagę na to, by długość wkładki wewnętrznej buta była o 0,5 do 1 cm dłuższa od długości stopy dziecka. Tylko w ten sposób zapewniasz nóżkom wygodę i miejsce do zdrowego i naturalnego wzrostu.

Wkładki ortopedyczne do obuwia wraz z komputerowym badaniem stóp znajdziesz w naszym sklepie ortopedycznym w Warszawie. Zapraszamy!

Jakie buty na zimę dla dziecka będą najlepsze? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 2oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*