Jak zwalczyć obrzęki stóp w ciąży?

Jak zwalczyć obrzęki stóp w ciąży
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Problemy ze stopami są nierozłącznym elementem każdej ciąży, przede wszystkim w ostatnim trymestrze. Tylko niewielki odsetek kobiet może powiedzieć, że ich to nie dotyczy. Wszystkie inne panie muszą sobie jakoś z tym poradzić, by móc normalnie funkcjonować. Dzisiaj podpowiemy jak to zrobić.

Sposób na obrzęki w ciąży

Najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie własnego obuwia w indywidualną wkładkę ortopedyczną stworzoną na podstawie komputerowego badania stóp. Taka wkładka ustawia stopy w odpowiedniej pozycji i reguluje siłę nacisku, która w czasie ciąży jest bardzo zaburzona. Nosząc je w swoim obuwiu, odzyskujesz komfort chodzenia, lepsze samopoczucie i utraconą możliwość długiego stania lub siedzenia. Jeżeli dołożysz do tego jeszcze kilka zasad, które podamy poniżej, to efekt cię mile zaskoczy. Widocznie zmniejszysz obrzęk stóp w ciąży, a chodzenie stanie się znowu niezwykłą przyjemnością. Poprawisz swoją motorykę, by aktywnie spędzić pozostały czas do dnia porodu.

Wskazówki, które pomogą w uniknięciu obrzęków w ciąży

– Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie (najlepiej niegazowanej, mineralnej lub źródlanej)
– Noś specjalne rajstopy dla kobiet w ciąży
– Postaraj się wyeliminować sól ze swojej codziennej diety
– Zmieniaj często pozycje i postaraj się aktywnie spędzać dzień

Opuchlizna stóp w ciąży jest objawem zatrzymania wody w organizmie. Jeżeli dołożymy do tego źle dobrane obuwie lub problemy natury ortopedycznej, to nasze codzienne samopoczucie, szczególnie w drugim i 3 trymestrze, może się wyraźnie pogorszyć. Gdy brzuch przyszłej mamy się powiększa i zaczyna stanowić poważne obciążenie dla kręgosłupa, to warto wspomóc swoje stopy w codziennym funkcjonowaniu, by jak najlepiej radziły sobie z wielogodzinnym noszeniem dodatkowych kilogramów. W tym celu możesz zastosować indywidualne wkładki do obuwia, które stanowią dobre podparcie dla twoich stóp, miednicy i kręgosłupa.

Rada dla przyszłych mam

Położna lub prowadzący lekarz ginekolog powinni przy każdej wizycie kontrolnej zapytać ciężarną o ewentualne obrzęki stóp. Jeżeli nie spotykasz się z tym pytaniem, a zauważysz, że problem zaczął dotyczyć również ciebie, to poinformuj o tym lekarza podczas najbliższej wizyty.

Jak zwalczyć obrzęki stóp w ciąży? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*