Jak dbać o kręgosłup w pracy?

Jak dbać o kręgosłup w pracy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Prawdziwe dbanie o kręgosłup i nasze codzienne samopoczucie polega na ciągłym zwracaniu uwagi na naszą postawę. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie ciągłą mobilność, wieloletnią sprawność i niezastąpioną energię do życia. Dzisiaj podpowiemy, jak przy niewielkim wysiłku, cały czas dbać o zdrowie własnego kręgosłupa. Również w pracy.

Wiele osób z problemami ortopedycznymi poświęca należytą uwagę własnemu zdrowiu dopiero popołudniami, po przyjściu z pracy. Wykonują wtedy zalecane ćwiczenia gimnastyczne, które wzmacniają kręgosłup, relaksują się w wannie z solanką, która rozluźnia napięte mięśnie i w zasadzie na tym kończy się troska o własne zdrowie. Efekt jest taki, że każdego dnia, po przyjściu z pracy, czują się okropnie, kręgosłup boli, jest wyraźnie przeciążony, stopy są nabrzmiałe i bardzo zmęczone. Ćwiczenia i kąpiel przynoszą tylko chwilową poprawę, by następnego dnia, lub nawet jeszcze w ten sam dzień wieczorem, znowu zaczęło boleć. Problem tkwi w tym, że o kręgosłup trzeba dbać cały czas. Również wtedy, gdy jesteśmy w pracy, jedziemy samochodem lub robimy codzienne zakupy.

Jak dbać o kręgosłup cały czas?

Istnieje pewien sposób, dzięki któremu będziemy dbać o kręgosłup przez cały czas, bez zbędnych wyrzeczeń. Chodzi o noszenie indywidualnych wkładek do obuwia, które wspierają stopy przez cały dzień, podczas każdej wykonywanej czynności. Ustawiają je w dobrej pozycji, regulują nacisk i wspomagają zdrowe funkcjonowanie. Nosząc wkładki do obuwia stworzone na podstawie komputerowego badania stóp, możesz raz na zawsze zażegnać problem z bólem stóp po pracy. Poza zakupem odpowiedniej wkładki, warto przestrzegać kilku poniższych zasad. W ten sposób zagwarantujemy sobie zdrowe i komfortowe samopoczucie przez cały dzień.

Co szkodzi kręgosłupowi?

– Zbędne kilogramy
– Siedzącą lub stojąca praca
– Źle dobrane obuwie bez odpowiedniej wkładki
– Stres
– Brak aktywności fizycznej

Jeżeli wykonujesz pracę siedzącą, to przynajmniej raz na godzinę wstań o komputera i pospaceruj przez 3-5 minut. Możesz również wykonać kilka gimnastycznych ćwiczeń, które pobudzą przepływ krwi w organizmie. Podczas siedzenia przy biurku często zmieniaj pozycję, by nie doprowadzić do zastania kości i mięśni. Jeżeli tylko masz taką możliwość, to zmień krzesło na lepsze wygodniejsze i umożliwiające dopasowanie wysokości, długości podłokietników oraz nachylenia oparcia, do twoich własnych wymagań. Jeżeli pracujesz na stojąco, to unikaj długiego stania w jednej pozycji. Wykonuj dodatkowe czynności, które spowodują, że zaczniesz się częściej ruszać. Niezbędne do pracy rzeczy schowaj na najniższej półce, by zmusić się do schylania. Inne przybory ustaw na wyższych półkach, by musieć często po nie sięgać.

Jak dbać o kręgosłup w pracy? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*