Kolagen na stawy – wzmocnij się od środka!

Kolagen na stawy – wzmocnij się od środka!
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Nasz organizm dość szybko się starzeje. Mając naście lat nie myślimy jeszcze o upływie czasu. Jednak w późniejszych latach możemy odczuwać dyskomfort przy poruszaniu się, co może być związane z bólem stawów. Aby zachować sprawność fizyczną przez długie lata warto zadbać o stawy. Niestety, w większości przypadków nie poświęcamy im praktycznie żadnej uwagi, co może wpływać na późniejsze zwyrodnienia, które są bardzo bolesne. Co zatem zrobić, aby przez długie lata cieszyć się dobrą sprawnością fizyczną? W przypadku stawów bardzo ważne są suplementy diety, które zawierają w swoim składzie kolagen.

Co to jest kolagen?

Kolagen jest naturalnym białkiem, które buduje stawy oraz ścięgna. Kolagen cechuje się dużą elastycznością i rozciągłością. Jest częścią nie tylko stawów, ale również rogówki oczu oraz skóry. Kolagen odpowiada także za elastyczność skóry, dzięki niemu skóra jest napięta i młodo wygląda. Jednak po 25. roku życia produkcja kolagenu w organizmie człowieka gwałtownie spada. Ma to wpływ na stan naszych włosów i skóry, jak również naszych stawów. Dlatego warto przyjmować suplementy diety zawierające kolagen, ponieważ możemy wtedy poprawić ich funkcjonowanie.

Kolagen na stawy

O przyjmowaniu kolagenu na stawy powinni pamiętać nie tylko profesjonalni sportowcy, czy tancerze, którzy na wyczerpujących i częstych treningach niszczą ich strukturę. O kolagenie powinien pamiętać każdy, kto chce na długo zachować pełną sprawność fizyczną. Obecnie na rynku jest wiele preparatów, które mają w swoim składzie kolagen. Najlepszą formą dla stawów będzie hydrolizowany kolagen drugiego typu, ponieważ właśnie on występuje w chrząstkach stawowych. Taka forma kolagenu cechuje się także największym stopniem przyswajalności. Wybierając suplement diety warto przeczytać etykietę. Jeżeli w skład preparatu wchodzą między innymi witamina C czy kwas hialuronowy, to taki preparat będzie miał zwiększoną przyswajalność. Na  rynku dostępne są różne formy kolagenu: w proszku, w tabletkach lub do picia. Najlepiej wchłania się pitny kolagen, dlatego warto zainwestować w tę formę suplementu. Ważne jest natomiast, aby przyjmować rybi kolagen, który jest najbardziej zbliżonym białkiem do tego, które buduje nasze stawy. Niestety, część preparatów jest wykonana z kolagenu bydlęcego, który nie ma aż takich właściwości jak kolagen rybi. Jeżeli zainwestowaliśmy w kolagen rybi w proszku można go łatwo przemycić w koktajlach lub innych posiłkach. Taka substancja nie zmienia smaku przyjmowanych potraw.

Dieta bogata w kolagen

Dieta bogata w kolagen

Oprócz preparatów ważna jest także dieta bogata w produkty z dużą zawartością kolagenu. Są to między innymi galaretki owocowe i warzywne, ryby w galarecie, galaretki z nóżek wieprzowych i cielęcych oraz żelatyna spożywcza.

Wszystkie te produkty wspomogą produkcję kolagenu, a co za tym idzie poprawią  stan naszych stawów. Jeżeli dużo ćwiczymy, lubimy ruch, jazdę na rowerze i spacery, to warto dołożyć wszelkich starań, aby nasze stawy służyły nam przez długie lata.

Więcej na duocollagen.pl/kolagen-na-stawy

Kolagen na stawy – wzmocnij się od środka! written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*