Ostroga piętowa. Jak uniknąć bólu pięty?

Ostroga piętowa
[Głosów:6    Średnia:3/5]

Ostroga piętowa to termin, który znają wszystkie osoby cierpiące z powodu bólu pięty. Niestety ból umiejscowiony w tej części stopy jest szczególnie dokuczliwy, a gdy charakteryzuje się silnym nasileniem, to może całkowicie uniemożliwić chodzenie. W dzisiejszych czasach, w których na rynku jest najwięcej niewygodnego i taniego obuwia, coraz więcej osób skarży się na różne dolegliwości bólowe z okolicy pięty. Jedną z najczęstszych jest ostroga piętowa.

Co to jest ostroga piętowa?

Fascja to bolesna tkanka, która ukształtowała się przez całą długość stopy. Można powiedzieć, że rozchodzi się od pięty aż do palców. Tkanka ma zapewnić stabilność nie tylko dla pięty, ale również dla całego ciała. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie nagłemu upadkowi podczas chodzenia. Jeżeli jest odpowiednio elastyczna, to możemy bez problemu chodzić, biegać i skakać. Fascja może bardzo łatwo stracić swą elastyczność. Dzieje się tak, ponieważ nasze społeczeństwo daleko odbiegło od natury. W pierwotnych czasach człowiek chodził po trawie i piachu, dzięki czemu zapewniał tkance odpowiednie bodźce. Teraz chodzimy w niewygodnych butach i na twardym podłożu, dlatego tak często dochodzi do zaburzeń w elastyczności tkanki. Dochodzi też do wielu urazów, które powodują pęknięcie tkanki w okolicy stopy. Powstaje stan zapalny i ogromny ból.

Ból stopy może pojawić się również w wyniku stłuczenia pięty. Najczęściej dochodzi do tego wtedy, gdy zakładamy lekkie klapki o śliskiej wkładce, z których spocona stopa może łatwo wypaść i uderzyć o podłogę.

Czy da się uniknąć bólu pięty?

Każdy, kto chce uniknąć bólu pięty, powinien skupić się na wnętrzu swojego buta. Środowiska zewnętrznego nie zmienimy i nie zaczniemy nagle chodzić na boso wyłącznie po łąkach i lasach. Właśnie z tego powodu powinniśmy dobrać takie obuwie, które zapewni stopie odpowiednie ułożenie. Równie ważne jest to, by w takim bucie wspomniana wyżej tkanka miała idealnie warunki. Oczywiście kupno tak specjalistycznego obuwia może być bardzo trudne, dlatego zalecamy używanie specjalnych wkładek ortopedycznych.

Wkładki ortopedyczne uśmierzą ból Twojej stopy

Wkładki ortopedyczne stworzone na podstawie indywidualnego pomiaru komputerowego są precyzyjnie dobrane do wymagań danej stopy. Zapewniają również najlepsze warunku dla pięty, która może sprawiać ból. Już podczas pierwszego dnia chodzenia w bucie z ortopedyczną wkładką zauważysz znaczne zmniejszenie bólu pięty, który z czasem całkowicie ustąpi.

Ostroga piętowa. Jak uniknąć bólu pięty? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3/5 - 6oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*