Czy ortopedyczne wkładki do butów zapobiegają powstawaniu odcisków?

ortopedyczne wkładki
[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

Ortopedyczne wkładki do butów stanowią doskonałe rozwiązanie na wiele schorzeń ortopedycznych. Zaliczamy do nich płaskostopie, ból stopy, bóle kręgosłupa, chorobę Mortona i wiele, wiele innych. Większość naszych klientów zastanawia się, czy zapobiegają również powstawaniu odcisków. Odpowiedzią na to pytanie zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Chcąc zrozumieć, czy wkładki ortopedyczne pomagają na odciski, należy najpierw wyjaśnić, czym owe odciski są.

Odciski stanowią jedną z najczęstszych dolegliwości kończyny dolnej. Są bolesne i potrafią realnie utrudnić chodzenie. W dodatku wyglądają mało estetyczne. Odciski tworzą się wskutek długotrwałego ucisku na stopę. Jest to zazwyczaj spowodowane złym doborem obuwia do danego kształtu stopy. Najgorsze jest to, że odciski potrafią się pojawić bardzo szybko. Wystarczy zaledwie kilka godzin spędzonych w niewygodnym obuwiu, aby na naszych stopach pojawiły się bolesne miejsca. Odciski to nic innego, jak twarda i zrogowaciała skóra, która z dnia na dzień może boleć coraz bardziej. Warto wiedzieć też o tym, że mogą one stanowić również efekt zwyrodnienia stawu skokowego lub innych zwyrodnień stopy. Osoby objęte tym problemem narzekają na ciągłe pojawianie się nowych odcisków.

Jak zapobiec pojawianiu się odcisków?

Na szczęście możemy efektywnie zapobiegać pojawianiu się nowych odcisków. Należałoby teraz powiedzieć, że wystarczy dobrać odpowiednie obuwie. Niestety, dobre obuwie bywa bardzo drogie i nie jest powszechnie dostępne. Poza tym dobór konkretnego modelu buta do stopy jest trudny i często kończy się fiaskiem. O wiele łatwiej jest kupić ortopedyczne wkładki do obuwia, które specjalnie stworzono dla danej stopy podczas badania komputerowego. Takie wkładki wkładamy do butów i mamy pewność, że nasza stopa przebywa w wygodnym miejscu, oraz że nie jest narażona na trwały ucisk. Używając wkładek, nie doprowadzimy do powstawania odcisków, a samo chodzenie będzie bardziej komfortowe.

Odciski u sportowców

Odciski równie często pojawiają się u sportowców, którzy przez wiele godzin podejmują się czynnego wysiłku fizycznego. Biegacze, piłkarze, siatkarze, koszykarze – to grupy najbardziej narażone na dyskomfort spowodowany odciskiem. O ile przeciętna osoba może pozwolić sobie na unikanie chodzenia z powodu pojawienia się bólu, o tyle sportowcy nie są w tak wygodnym położeniu. Bez względu na to czy ktoś uprawia sport rekreacyjnie, czy zawodowo, to rezygnacja z najbliższego treningu jest sporym wyrzeczeniem. Właśnie takie osoby powinny w szczególności zaopatrzyć się w wygodne obuwie, a raczej w specjalnie dopasowane wkładki do butów.

Czy ortopedyczne wkładki do butów zapobiegają powstawaniu odcisków? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen2.8/5 - 13oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*