Platformy pionowe dla osób niepełnosprawnych
Zadaniem nowoczesnej technologii jest nie tylko rozwój poszczególnych branż służących człowiekowi na co dzień, ale także wspieranie osób niepełnosprawnych i wyrównywanie ich szans na normalne funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej czy domowej. Jednym z przykładów takiego działania jest inteligentna platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych, która ma służyć do komfortowego transportu.
Polska platforma pionowa JURA 14.10
Urządzenia rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych produkowane są w wielu europejskich krajach i cieszą się szerokim uznaniem odbiorców, ale i polscy producenci nie odbiegają od tego peletonu. Przykładem wysokiej jakości platformy pionowej, zaangażowania technicznego oraz dbałości o detal jest platforma JURA 14.10. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby nie szkodziły mu warunki atmosferyczne. Stalowa, nierdzewna konstrukcja zapewnia więc długie lata żywotności. Zadbano również o walory estetyczne, oferując różną kolorystykę urządzenia. Doskonale wpisuje się w przestrzeń ze względu na swój nowoczesny design. Co ważne, zajmuje bardzo niewielką ilość miejsca, dając tym samym oczekiwany komfort osobom niepełnosprawnym.
Dlaczego „inteligentna platforma”?
Na czym polega wspomniana „inteligencja” platformy? Otóż można się z nią „kontaktować” za pomocą smartfona. Została rozbudowana w system inteligentnej kontroli, dzięki czemu urządzeniem steruje się z telefonu komórkowego. To pomocne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość ustalenia np. kto ma mieć dostęp do platformy na terenie danej wspólnoty mieszkaniowej. Będą z niego wówczas korzystać wyłącznie osoby do tego uprawnione. W przypadku konserwacji czy ewentualnych awarii, łatwo połączyć się z serwisantem, który szybko usunie usterkę.
Instalacja i montaż
Instalacja odbywa się zaledwie w jeden dzień, co z pewnością jest mocną stroną każdej platformy JURA 14.10. Nie ma bowiem potrzeby budowania szybu, a urządzenie składa się tylko z trzech głównych elementów, jakimi są kosz, maszynownia i bramka górna. Zakres jej działania obejmuje wysokość 3 metrów, dlatego stosowana jest w celu transportu osób niepełnosprawnych do mieszkań, biur, na perony itp., które umiejscowione są na pierwszym piętrze.
Dofinansowanie
Windy dla osób niepełnosprawnych mogą być objęte dofinansowaniem do 95% wartości urządzenia z programu PFRON. W razie pytań lub wątpliwości warto odwiedzić stronę autoryzowanego sklepu Prolifter.
Leave a comment