Squash – podstawowe zasady gry

Squash staje się coraz bardziej popularny fot. Pixabay.com
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Squash jest sportem, który staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Choć jeszcze do niedawna kojarzył nam się głównie ze scenami z amerykańskich filmów i seriali, na popularności  w Polsce zaczął zyskiwać już w latach 90-tych XX wieku. Jak więc grać w squasha? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jak-grac-w-squasha/

Jakie są podstawowe zasady gry w squasha?

Squash to samo dobro. Nie dość, że pozwala szybko pozbyć się zbędnych kilogramów i spalić kalorie, to jeszcze poprawia refleks, gibkość i koordynację. Ponadto nie pozwoli rozmyślać o tym, co w pracy czy w domu. Gra w squasha wymaga pełnej koncentracji nad tym, co się dzieje na boisku, jest więc doskonałą metodą na relaks i oczyszczenie umysłu z nadmiernych bodźców.

Na czym więc polega gra w squasha? Ściana przed nami ma wyrysowane linie. My zaś uderzamy rakietą w piłeczkę tak, aby trafić w tę przestrzeń, ale jednocześnie zrobić to w taki sposób, aby przeciwnik miał duże trudności z jej odbiciem, zanim piłka wróci i dwa razy dotknie podłogi. Ważne jest również to, aby serwowanie wykonać stojąc przynajmniej jedną nogą w odpowiednim polu serwisowym. Piłka z kolei musi trafić w pole serwisowe przeciwnika. Kolejne uderzenia rozgrywają się na całym obszarze ściany frontowej, oczywiście w wyznaczonych liniach górnej i dolnej. Gra trwa, dopóki przeciwnikowi nie uda się odbić piłki, gdy ta drugi raz spadnie na podłogę lub też gdy wyjdzie na aut. Gra się do 11 punktów.

Rakieta do squasha – jak wybrać właściwą?

Są różne rodzaje rakiet do squasha, a to na którą się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od poziomu zaawansowania naszej gry. Osobom początkującym poleca się rakiety lekkie, z większą główką, z systemem tłumienia drgań. O tym, czy rakieta jest tańsza czy droższa, decyduje materiał, z którego jest wykonana. Rakieta tańsza to aluminium, którego główną wadą jest to, że nie tłumi tak drgań, jak rakiety wykonane z włókna węglowego lub szklanego czy też tytanu. Te z kolei bardzo dobrze eliminują drgania, ale są już z wyższej półki, jeśli chodzi o ich cenę. Może więc na początek, kiedy jeszcze nie wiemy, czy ten sport będzie dla nas dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, lepiej zainwestować w tańszą rakietę.

Zobacz też: http://www.prohelvetia.pl/garsc-skutecznych-sposobow-na-zwiekszenie-odpornosci/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*