Waginoplastyka – coraz bardziej popularna
Waginoplastyka czyli plastyka pochwy jest coraz bardzo popularna. Czemu? Przede wszystkim kobiety pragną korzystać z seksu więcej przyjemności. Poza tym z badań wynika, iż takie zabiegi pozytywnie wpływają na kobieca psychikę. To zalety plastyki pochwy. Jednak waginoplastyka może być też choroby. Plastyka pochwy (waginoplastyka) to sposób zwężający wprowadzenie do pochwy przez wycięcie zwiotczałych czy uszkodzonych tkanek. Dzięki waginoplastyce kobiety, które rodziły (szczególnie więcej aniżeli raz), potrafią na nowo cieszyć się seksem. To istotne, bo poród siłami natury oraz wciąż jeszcze w wielu polskich szpitalach rutynowe nacinanie krocza wywołują rozciągnięcie tkanek oraz wywołują dyskomfort w przeciągu współżycia. Plastyka pochwy czyli waginoplastyka przez pewnych bywa nazywana uelastycznieniem, ponieważ polega na poprawieniu rozciągnięcia mięśni pochwy. Ze powodu na to, iż aż 90 procent kobiet, które rodzą naturalnie doznaje mniejszych bądź znaczniejszych urazów pochwy i jest nacinane krocze, jest to rodzaj zarabiający na popularności. Dzięki waginoplastyce kobieta chociażby po kilkorgu porodach ma szansę na udany seks. Istotne jest to, żeby plastykę pochwy wykonywał ginekolog, ponieważ toż on jest wiedzę i dobre przygotowanie do tworzenia takich zabiegów. Uwaga: plastyka pochwy nie jest przeciwwskazaniem do kolejnej ciąży.
Na czym polega waginoplastyka?
Waginoplastyka jest zabiegiem wykonywanym z reguły w znieczuleniu ogólnym. Polega na usunięciu nadmiaru tkanek, które uległy rozciągnięciu wskutek wielokrotnych porodów. W innych wypadkach plastyka pochwy jest ratunkiem dla osób z tzw. zespołem zbliznowaciałej pochwy. Wtedy plastyka pochwy polega na wycięciu czasem niezwykle rozległych blizn, które odmienny jako skutek pęknięcia czy nieudolnego nacięcia krocza podczas porodu. Pamiętajmy również, iż w obrębie sromu oraz ujścia do pochwy potrafią się tworzyć rozmaite zmiany, takie jak ropnie, torbiele, włókniaki lub zmiany nowotworowe. Ich leczenie wymaga powszechnie wycięcia dużej liczby tkanek, co może doprowadzać również zwężeniem ujścia pochwy. To z kolei łączy się z kłopotami intymnymi pacjentki, która jest ucisk przy stosunku lub chociażby nie jest w bycie go odbyć. Zabieg plastyki pochwy i odpowiednia rekonstrukcja jej ujścia może przywrócić kobiecie radość wynikającą ze zbliżeń.
Czy warto poddać się zabiegowi waginoplastyki?
Gdy pacjentka ma ku temu wskazania, niewątpliwie tak. Kobiety ze znacząco zwężonym ujściem pochwy nie są w stanie wykorzystywać tamponów, a badanie ginekologiczne za pomocą wziernika lub dopochwowej sondy USG jest dla nich źródłem bólu. Zabieg plastyki pochwy umożliwia im zapomnieć o tychże kłopotach. Nie bez znaczenia są również wynikające z zabiegu korzyści związane z samopoczuciem psychicznym pacjentek. Te ze za ciasną pochwą nie są w stanie odbywać stosunków, co wiąże się powszechnie z dużymi kompleksami. Z innej strony kobiety z kłopotem za luźnej pochwy nie odczuwają satysfakcji ruchowej i dodatkowo obawiają się, że nie czuje jej również partner.
Waginoplastyka: przeciwwskazania
- potwierdzona lub w najszybszym okresie planowana ciąża
- nowotwór
- schorzenia krzepnięcia krwi
- zły stan zdrowia i informujące o tym wyniki badań
Leave a comment