Ból pięty po bieganiu

Ból pięty po bieganiu
[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

Biegacze są narażeni na wiele kontuzji. Najczęściej dochodzi do zwichnięć, powstawania odcisków lub długotrwałego bólu stopy. Równie częstym i niemniej dokuczliwym efektem uprawiania joggingu jest ból pięty, który może skutecznie uniemożliwić chodzenie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak temu zapobiec oraz jak sobie skutecznie pomóc, gdy już dojdzie do kontuzji.

Jak zapobiec bólom pięt?

Ból pięty spowodowany bieganiem to coś, czemu możemy w łatwy sposób zapobiec. Najczęściej jego przyczyna leży w złej technice biegu oraz w noszeniu złego obuwia. Buty nieprzystosowane do biegania nie amortyzują stopy i pięty tak, jak jest to niezbędne, by uniknąć kontuzji. Często są zbyt miękkie lub zbyt twarde. Pamiętaj o tym, że nawet wtedy, gdy kupisz specjalne buty do biegania, to nie jest jeszcze wszystko. Takie obuwie posiada „tymczasową wkładkę”, którą należałoby wymienić. W przypadku butów sportowych nie wymieniaj wkładki na przeciwpotową lub jakąś inną dostępną w każdym sklepie obuwniczym. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do gabinetu ortopedycznego np. w Warszawie, w którym na podstawie badania komputerowego specjalista opracuje dla Ciebie najlepszą, indywidualną wkładkę. Noszenie takiej wkładki w odpowiednich butach to gwarancja, że ryzyko wystąpienia kontuzji zmniejszysz do minimum.

Jak radzić sobie z bólem pięty?

Jeżeli ból już wystąpił to najpierw skup się na wyleczeniu go, a następnie przemyśl kwestię wymiany obuwia i wkładki. Taki ból zazwyczaj nie mija samoistnie, więc niezbędna będzie wizyta u ortopedy. Zostanie przeprowadzone usg i na podstawie jego wyników lekarz będzie mógł zaproponować konkretne leczenie. Zazwyczaj są to tabletki przeciwbólowe i specjalne maści oraz w późniejszym czasie również rehabilitacja. Pamiętaj o tym, że swoje stopy możesz wzmacniać samodzielnie w domu (wtedy, gdy są zdrowe), aby były bardziej odporne na urazy. Wystarczy wykonać kilka prostych ćwiczeń, o których pisaliśmy tutaj -link-. Ortopeda może również zalecić leczenie wspomagające w postaci zabiegów z użyciem lasera, ultradźwięków, jonoforezy lub krioterapii.

Ból pięty po bieganiu written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen3.7/5 - 3oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*