Choroby nóg. Zdiagnozuj chorobę po problemie z nogami

Choroby nóg
[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

Organizm człowieka to złożona maszyna, w której wszystko jest ze sobą powiązane. Z jednej strony jest to wielka wada naszego organizmu, ponieważ często jedna choroba daje wiele dodatkowych dolegliwości. Z drugiej strony taka korelacja jest nam potrzebna i pomocna w szybkim zdiagnozowaniu problemu. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się jak po bólu stopy lub nogi możesz zdiagnozować choroby. Omówmy również skurcze i swędzenie łydek, które są zwiastunem pewnych problemów.

Nie powinniśmy bagatelizować dolegliwości stóp, ponieważ nieleczone mogą doprowadzić nawet do problemów z chodzeniem, a chyba nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak ciężkie byłoby takie życie. O ile niektóre dolegliwości jak np. spuchnięte łydki możemy łatwo przypisać do przyczyny (np. zbyt długie stanie w miejscu, wysoka temperatura otoczenia), o tyle nad innymi warto się dłużej zastanowić. Często nasza definicja jest błędna. Przykładem może być wiązanie swędzenia łydek z uczuleniem na proszek do prania lub bólu pięty z noszeniem niewygodnego obuwia.

Przyczyna może być całkiem inna i zdecydowanie bardziej poważna.

Ból pięty – jaka to choroba nóg?

Silny i długotrwały ból pięty nie jest powodem źle dopasowanego obuwia lub zwykłego przemęczenia długim chodzeniem. Najczęściej świadczy o chorobie, która nosi nazwę ostroga piętowa. Jest to zwyrodnienie stopy, które wyleczyć może noszenie specjalnie stworzonych wkładek ortopedycznych, które są idealnie dopasowane do danej stopy. Takie wkładki można kupić w sklepach ortopedycznych w Warszawie, w których wykonywane jest komputerowe badanie stóp.

Swędzenie łydek – jaka to choroba nóg?

Swędzenie łydek bardzo rzadko spowodowane jest alergią na proszek, w którym wypraliśmy spodnie. Wystarczy pomyśleć, że w takim przypadku powinny nas swędzieć całe nogi, a nie tylko łydki. Bardzo często jest to objaw problemów z wątrobą. Jeżeli dodatkowo nastąpiła zmiana koloru skóry na sinoczerwony i łydki stały się cieplejsze, to mogło dojść do niebezpiecznej zakrzepicy. Taki przypadek wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej!

Skurcze łydek – jaka to choroba nóg?

Skurcze łydek to bardzo często efekt niedoboru magnezu. Ból można złagodzić domowymi sposobami. Należy wykonać delikatny masaż i rozpocząć przyjmowanie odpowiedniej suplementacji (witamina B i magnez). Ból powinien minąć po chwili. Jeżeli często nawraca, to powinniśmy przeorganizować swoją dietę tak, by wzbogacić ją o naturalne produkty zawierające dużą dawkę magnezu i witaminy B.

Choroby nóg. Zdiagnozuj chorobę po problemie z nogami written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen4.3/5 - 4oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*