Buty zdrowotne. Jakie wybrać, aby były dla nas wygodne, a dla naszych stóp zdrowe?

Buty zdrowotne
[Głosów:4    Średnia:4/5]

Podążając za modą, często nie zwracamy uwagi na to, czy dane obuwie rzeczywiście służy naszym stopom, czy jest tylko ładnym dodatkiem do ubioru. Fundujemy sobie szpilki, buty na wysokim obcasie, plastikowe balerinki lub modele o bardzo wąskich noskach. Takie obuwie to jedynie moda, która kiedyś odbije się na zdrowiu naszych stóp. Nie będziemy nikogo namawiać, by wybierał tylko i wyłącznie ortopedyczne buty, które z modą mają zazwyczaj niewiele wspólnego i już na pierwszy rzut oka widać, gdzie zostały kupione. O wiele lepszym rozwiązaniem, a zarazem kompromisem jest kupienie dobrego i ładnego obuwia i włożenie do niego ortopedycznej wkładki zrobionej na zamówienie po dokładnym, komputerowym badaniu stóp. Taką wkładkę możecie kupić w naszym salonie ortopedycznym w Warszawie.

Musimy jednak pamiętać o tym, że nawet mając najlepszą wkładkę, należy nosić dobre buty. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie obuwie jest zarazem modne, wygodne i zdrowe dla Twoich stóp. Nakłaniamy też wszystkich naszych czytelników, aby uczyli swoje dzieci poprzez przykład, że buty należy wybierać starannie, a nie tylko po tym względem czy coś jest ładne, czy nie.

zdrowe buty

Pamiętajmy o tym, że konsekwencją noszenia złego obuwia są: haluksy, odciski, modzele, ból stopy, uczucie ciężkości stopy, a nawet zwyrodnienia stóp. Warto wiedzieć również o tym, że niektóre przewlekłe bóle stóp należy leczyć chirurgicznie! Róbmy wszystko, by tego uniknąć.

Które buty są dobre, zdrowe i wygodne dla dziecka?

W przypadku obuwia dla dzieci sprawa jest bardzo prosta. Należy wybrać modele z oznakowaniem „zdrowa stopa”. Przykładowe marki to: droższa Emel, tańsza Befado. Można też wybrać się na zakupy do sklepu ortopedycznego, w którym znajdziemy wyłącznie zdrowe buty.

Które buty są dobre, zdrowe i wygodne dla dorosłych?

W przypadku osób dorosłych nie ma już tak prostej drogi do zakupu dobrego obuwia. Nasze stopy są już ukształtowane, więc na ich rozwój nie możemy wpłynąć, ale noszeniem złego obuwia możemy im zaszkodzić. Jeżeli jesteś zwolenniczką butów, które dodadzą Ci kilku centymetrów, to zrezygnuj ze szpilek, a na ich miejsce wybierz buty na szerokim słupku lub wygodne koturny. Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez butów na wąskich szpilkach powinny nosić je wyłącznie okazjonalnie, a najlepiej takie modele, które mają małą szpilkę, nawet typu kaczuszka. Każdy but powinien mieć wygodny nosek – nie może być za ciasny w palcach. Najlepiej wybierać modele wykonane z naturalnej skóry, która kształtem dostosowuje się do stóp właściciela. Można również zakupić buty z przewiewnych materiałów, a klapki powinny mieć przynajmniej skórzane wnętrze.

Nie kupuj butów używanych ani sobie, a tym bardziej dziecku!

Każde obuwie, nawet to niewykonane z naturalnej skóry, w pewny stopniu dostosowuje się do danej stopy. To samo dotyczy podeszwy, którą niejako ścieramy podczas chodzenia. Noszenie używanych butów to nic innego jak fundowanie własnym stopom obuwia, które zupełnie do nich nie pasuje pod względem fizjologicznym.

Buty zdrowotne. Jakie wybrać, aby były dla nas wygodne, a dla naszych stóp zdrowe? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen4/5 - 4oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*