Kiedy warto wybrać się do podologa?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem oraz leczeniem chorób stóp, które bywają bardzo nieprzyjemne.

Większość osób zauważając jakiś problem, kieruje się przede wszystkim do dermatologa, ponieważ podologia to dosyć nowa dziedzina, przez co niewiele osób o niej słyszało. Z jakim jednak problemem można wybrać się do podologa i jakie zabiegi polecane są w celu pozbycia się konkretnego problemu?

Nadpotliwość stóp

Niejedna osoba doskonale wie o tym, czym jest potliwość stóp i jak ciężko sobie z nią poradzić. Na podeszwie stóp znajduje się wiele gruczołów potowych, które w wielu sytuacjach stają się nadaktywne. Nadmierna potliwość stóp najczęściej jest wynikiem jakiejś choroby takiej jak cukrzyca, otyłość lub nadczynność tarczycy. Osoby, które mają problem z potliwością stóp, sięgają najczęściej po apteczne środki, których stosowanie nie przynosi jednak żadnych efektów. W takiej sytuacji należy udać się do gabinetu podologicznego, w którym wykonuje się profesjonalne preparaty, dzięki którym można pozbyć się nieprzyjemnego problemu.

Wrastający paznokieć

Kolejną bardzo nieprzyjemną dolegliwością, na którą uskarża się wiele osób jest wrastający paznokieć, który w skuteczny sposób utrudnia normalne funkcjonowanie na co dzień. Najpopularniejszą metodą walki z tym problemem jest zastosowanie specjalnego toppera, przy pomocy którego możliwe jest całkowite wyleczenie wału paznokciowego. W sytuacji, gdy paznokcie wrastają z powodu deformacji płytki paznokciowej, konieczne jest zastosowanie klamry, jednak można ją założyć tylko wtedy, gdy paznokieć nie przechodził przez żaden stan zapalny. Stosowanie takiej klamry przez długi czas pomaga zlikwidować nieprzyjemną dolegliwość, zapobiegając tym samym ponownemu pojawieniu się problemu.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Czasem zdarza się, iż pod wpływem urazu mechanicznego paznokieć całkowicie odchodzi, dlatego też należy go odbudować. Rekonstrukcja paznokci polega na zastosowaniu specjalnego żelu, który pomaga w odpowiedni sposób zabezpieczyć płytkę paznokciową przed różnego rodzaju infekcjami, jednak pomaga również poprawić wygląd stopy. Jest to jedyna skuteczna metoda, dzięki której nie trzeba chować swoich stóp z dala od wzroku innych osób, ponieważ efekt jest bardzo naturalny.

Kiedy warto wybrać się do podologa? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*