Leczenie kanałowe – co warto wiedzieć?

Leczenie kanałowe- co warto wiedzieć?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

O zęby trzeba dbać. Jednak przyjmowanie leków, czy też ciąża, a także nieprawidłowa dieta mogą powodować próchnicę. Niestety wciąż wiele osób bagatelizuje ten problem, co w konsekwencji może prowadzić do poważnych chorób. Otóż zepsute zęby mogą powodować stan zapalny, a nawet choroby serca. Negatywnie wpływają na cały organizm.

Leczenie stomatologiczne jest skuteczne

Wiele osób wstydzi się swoich zębów. Zepsute nie wyglądają estetycznie, ale zamiast pójść do stomatologa, to wolą zasłaniać je ręką podczas mówienia. Ale tak naprawdę nie należy się wstydzić, gdyż lekarz stomatolog nie będzie oceniał, ale wdroży leczenie, dzięki któremu znów można będzie mieć piękny i zdrowy uśmiech. Na samym początku należy udać się na konsultację, podczas której można wykonać także zdjęcia rtg. Lekarz dokładnie obejrzy też jamę ustną i poinformuje o możliwym leczeniu. Niekiedy nie jest możliwe plombowanie zębów, ale trzeba zdecydować się na leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe- co warto wiedzieć?

Leczenie kanałowe pozwala na zachowanie swoich zębów, nawet jeżeli mają zniszczoną miazgę Dzięki tej metodzie można uratować zęby zajęte przez próchnicę, nawet , gdy są one bardzo zepsute. Niestety jednym z objawów mówiących, że konieczne będzie leczenie kanałowe jest ból. Tym bardziej, jeżeli utrzymuje on się więcej niż jeden dzień i jest intensywny. Lekarz zadecyduje wtedy o najlepszej metodzie leczenia. Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi z wnętrza zęba i jego komory. Następnie stomatolog wykonuje dezynfekcję oraz dokładnie wypełnia system kanałowy. Niestety leczenie kanałowe może być bardzo bolesne, dlatego konieczne jest stosowanie znieczulenia. Dzięki temu pacjent nie odczuwa nawet dyskomfortu. Jeżeli pacjent nie zdecyduje się na leczenie kanałowe, wtedy nie pozostaje nic innego jak wyrwanie zęba.

Leczenie kanałowe warto przeprowadzić w zaufanej klinice. Ciekawą ofertę ma Ultimed. Lekarze stomatolodzy to najlepsi specjaliści, dzięki którym będziesz mógł pochwalić się pięknymi i zdrowymi zębami.

Leczenie kanałowe – co warto wiedzieć? written by Redakacja Ortopedycznie.plśrednia ocen5/5 - 1oceny użytkowników

Leave a comment

Your email address will not be published.


*